Denizli Valisi Atik, 'Kısıtlamalardan 1-2 aya kadar kurtuluruz'

Denizli Valisi Atik, 'Kısıtlamalardan 1-2 aya kadar kurtuluruz'
Denizli Valisi Atik, 'Kısıtlamalardan 1-2 aya kadar kurtuluruz'

DENİZLİ Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'ni (DGC)ziyaretinde yaptığı konuşmada, sokağa çıkma kısıtlamalarının koronavirüs salgını ile mücadelede olumlu sonuçlar verdiğini belirtip, "Kısıtlamalardan 1-2 aya kadar kurtuluruz diye düşünüyorum" dedi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan da DGC'yi ziyaret edip, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayı, her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında, bugün Denizli Gazeteciler Cemiyeti'ni (DGC) ziyaret etti. DGC Başkanı Muhammet Karaçay ve yönetim kurulu ile görüşen Vali Atik, daha sonra çevrim içi katıldığı toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kentte alınan önlemler sayesinde koronavirüs vaka sayılarında düşüş yaşandığını belirten Vali Atik, "HES uygulamasındaki rengimizin maviye doğru dönmesinde etkili olan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Denizli'de ciddi anlamda vaka sayısında düşüşü gözlemliyoruz ve çok iyiye doğru gidiyoruz. İnşallah yakın zamanda bu illetten kurtulacağız diye umuyorum. Sokağa çıkma kısıtlamaları salgınla mücadelede olumlu sonuçlar verdi. Burada bir başarı varsa halkımızın başarısıdır. Biz, sadece yönlendirici oldu" diye konuştu.

'KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE İYİ BİR MESAFE ALDIK'

Vatandaşların kurallara üst düzeyde uyum sağladığını anlatan Vali Atik, "Böyle gidersek kısıtlamalar kalkar diye düşünüyorum. Koronavirüsle mücadelede iyi bir mesafe aldık. Yeni bir kısıtlama geleceğini düşünmüyorum. Kısıtlamalardan 1-2 aya kadar kurtuluruz diye düşünüyorum" diye konuştu.

'BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZOLAN'DAN DGC'YE ZİYARET

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan da DGC'yi ziyaret ederek gazetecilerin gününü kutladı. Gazetecilere video konferansla seslenen Başkan Zolan saat mefhumu gözetmeksizin, 365 gün, gece gündüz demeden vatandaşların haber alma hakkı için görev yapan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Başkan Zolan, "Gazetecilik en zor mesleklerden biri, bu noktada mesai mefhumu gözetmeden vatandaşlarımıza doğru bilgi aktarmak için görev yapıyorsunuz. Basın çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum" dedi.

Milletin haber alma hakkı adına gazetecilerin önemli bir görev üstlendiğini dile getiren Başkan Zolan, "İlkeli, doğru ve tarafsız haber anlayışıyla milletimizin haber alma hakkına sahip çıkmaya devam edeceksiniz. Ülkemizin, milletimizin değerlerine, güzelliklerine hep birlikte sahip çıkacağız. Sizlere kolaylıklar diliyorum. Her zaman yanınızda olmaya devam edeceği” diye konuştu.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS