{$ day.Temps.HighTemp $} °

Denizli'de 5 mahalleye üstyapı müjdesi

Denizli'de 5 mahalleye üstyapı müjdesi
Denizli'de 5 mahalleye üstyapı müjdesi

DENİZLİ Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Anafartalar, Aktepe ve Deliktaş Mahallesi'nin altyapı çalışmasını bitirdiklerini, Dokuzkavaklar ve Karşıyaka Mahallesi'ndeki çalışmanın ise yüzde 90'lık kısmını tamamlandığını açıkladı. Bölgeye toplam 323 km altyapı hattının döşendiğini kaydeden Başkan Zolan, kısa süre içinde üst yapıya başlanacağını müjdeledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğünün Anafartalar, Aktepe ve Deliktaş Mahallesi'nde başlattığı altyapı projesinde sona gelindi. Dokuzkavaklar ve Karşıyaka Mahallesi'nin bir kısmında devam eden çalışmaların ise yüzde 90'lık kısmı tamamlandı. Projeyle 5 mahallede 187 kilometre içme suyu hattı ile 115 kilometre kanalizasyon hattı baştan aşağı yenilendi. Bölgeye ilk kez 21 kilometre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşenerek aşırı yağışlarda meydana gelen su baskınlarına da son verildiği kaydedildi. Yüzde 90'lık çalışmanın tamamlandığı Dokuzkavaklar ve Karşıyaka Mahallesi'nin söz konusu bölümünde ise içme suyu abone bağlantılarının da bitirilerek 5 mahalleyi kapsayan projenin kısa süre sonra sona ereceği belirtildi.

İLK KEZ YAĞMUR SUYU HATTI DÖŞENDİ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, altyapının zor, meşakkatli ve yüksek maliyetli bir hizmet olduğunu belirtip, "Bir yerde altyapı olmazsa üstte olan hiçbir şeyin anlamı yoktur. Altyapı olmazsa olmazdır. Bu noktada 5 mahallemizde daha içme suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağıya değiştirdik, ilk kez bölgemize yağmur suyu hatları döşedik” dedi. Bölgede uzun yıllar altyapı eksikliğinin yaşandığını anlatan Başkan Zolan, "Altyapı sabır ister, cesaret ister. Tabi sadece sabır ve cesaret yetmiyor vatandaşlarımızın desteği de gerekiyor. Çok şükür altyapısını yenilediğimiz her mahallemizde vatandaşlarımızın büyük destekleri ile karşılaştık. Vatandaşlarımıza sabır ve destekleri için çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

'EMANETE SAHİP ÇIKIYORUZ'

Verdikleri sözleri yerine getirdiklerini vurgulayan Başkan Zolan, "Çok şükür vatandaşlarımızla el ele, gönül gönüle bu işleri yaptık. Şimdi sıra üst yapıda. Allah yolumuzu açık etsin. Denizli'nin yarını bugünümüzden daha güzel olsun. Biz milletimize, şehrimize, gece gündüz hizmet etmeye devam edeceğiz. Verilen emanete sahip çıkıyoruz, bize duyulan güveni boşa çıkarmamak adına şehrimizin dertlerine çare olmak ve taleplerini yerine getirmek durumundayız. Verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS