Denizli'de hizmetler tam kapanmada kesintisiz sürecek

Denizli'de hizmetler tam kapanmada kesintisiz sürecek
Denizli'de hizmetler tam kapanmada kesintisiz sürecek

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi, tam kapanma döneminde kamu hizmetlerinin aksamaması ve vatandaşların mağdur olmaması için tüm tedbirlerin alındığını, hizmetlerin kesintisiz bir şekilde sürdürüleceğini açıkladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs ile mücadele kapsamında 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00'da başlayacak ve 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sürecek tam kapanma dönemi öncesi tüm tedbirlerini aldı. Söz konusu tarihler arası kamu hizmetlerinin aksamaması ve vatandaşların mağdur olmaması için hazırlıklarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, acil ihtiyacı olan vatandaşların talepleri için de nöbetçi ekipler oluşturdu. Acil ihtiyacı bulunan vatandaşlar taleplerini ALO 153 telefon hattına iletebilecek. Özellikle evinden çıkamayan kronik hastalar, yaşlılar ve yalnız yaşayan vatandaşların ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından öncelikli olarak karşılanacak. Bu süreçte de günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım ve sağlık hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gideren Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi hizmetlerini sürdürecek. Bunların yanında Büyükşehir, ilgili birimleri belediyecilik hizmetlerini kesintisiz olarak sürdürecek. "112 İtfaiye", "188 Cenaze”, "Büyükşehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) 185 Çağrı Merkezi" ve "Zabıta Dairesi Başkanlığı" başta olmak üzere tüm belediyecilik hizmetleri devam edecek.

Öte yandan Denizli Büyükşehir Belediyesinin şehir içi hizmet veren belediye otobüsleri tam kapanma döneminde hafta içi seferlerine devam edecek. Sabah saat 06.00'da başlayacak otobüs seferleri akşam saat 18.30'da sonlandırılacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesinin Çardak Havalimanına ulaşımı sağlayan servisleri ve kişiye özel VIP hizmeti de devam edecek. Kişiye özel hizmetle vatandaşlar adreslerinden alınıp Çardak Havalimanı'na, Çardak Havalimanı'ndan ise adreslerine güvenli, konforlu ve hijyenik şartlar altında ulaştırılacak. Tam kapanma döneminde vatandaşlar için seferber olan Büyükşehir Belediyesi, her zaman olduğu gibi sokak hayvanlarını da unutmayacak. Bu süreçte de can dostlar için besleme çalışması gerçekleştirecek Büyükşehir Belediyesi, mülkiyeti belediyeye ait kiracıları için önemli bir karar aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan'ın talimatıyla belediye kiracısı olan işletmelerden Mayıs 2021 dönemine ait kira alınmayacağı açıklandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tam kapanma dönemi için tüm tedbirleri aldıklarını kaydetti. Bu süreçte belediyecilik hizmetlerinde aksama olmayacağını ve hiç kimsenin mağdur edilmeyeceğini vurgulayan Zolan, "Vatandaşlarımız yeter ki evinde kalsın. Biz nöbetçi ekiplerimizle ihtiyacı bulunan vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Salgının ilk gününde başlattığımız mücadeleyi kesintisiz bir şekilde sürdüreceğiz. İnşallah bu zor günleri alınan tedbirlerle bir an önce atlatıp yine sağlıklı bir şekilde bir araya geleceğiz" diye konuştu.

 Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS