DESKİ'nin 2019 yılı faaliyet raporu onaylandı

DESKİ'nin 2019 yılı faaliyet raporu onaylandı
DESKİ'nin 2019 yılı faaliyet raporu onaylandı

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü'nün 2019 yılı Faaliyet Raporu onaylandı. 6 yılda, 6 bin kilometre alt yapı inşa ettiklerine dikkati çeken Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Kazanan Denizli oldu" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, Temmuz ayı oturumunun 3'üncü birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan başkanlığında gerçekleştirildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıda, DESKİ Genel Müdürlüğü'nün 2019 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü.

Toplantıda konuşma yapan Başkan Zolan, DESKİ'nin 19 ilçe ve 622 mahallede pek çok önemli hizmet ve yatırımlara imza attığını vurgulayıp, "Eğer alt yapı yatırımlarımızı yapmamış olsaydık, bugün şehrimize su veremiyor olacaktık. Yatırımlarımızla yüzde 60 olan kaçak kayıp su oranının önüne geçtik. 2014 yılında Büyükşehir statüsüne kavuştuktan sonra yaptığımız içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını uç uca eklediğimizde 6 bin kilometreye ulaştı. Büyükşehir DESKİ geçtiğimiz 6 yılda yapmış olduğu altyapı hattı uzunluğu buradan Çin Seddi'ne kadar uzanıyor. Her ilçemizde, ihtiyaç olan yerlerde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları yaptık. Kazanan Denizli oldu" dedi.

"2019 YILINDA DENİZLİ'DEN İZMİR'E KADAR HAT YAPILMIŞTIR"

Büyükşehir DESKİ 2019 yılı Faaliyet Raporunun detayları hakkında bilgi veren Başkan Zolan, "2019 yılında il genelinde 198 bin 982 metre içme suyu, 41 bin 160 metre kanalizasyon, 8 bin 668 metre yağmur suyu hattı olmak üzere toplam 248 bin 810 metre alt yapı hattı döşedik. 2019 yılında Denizli'den İzmir'e kadar hat yapılmıştır. 6 içme suyu deposu, 2 atık su arıtma tesisi inşa edip tamamladık. 3 atık su arıtma tesisimizin çalışmalarında sona gelindi" diye konuştu. Büyükşehir DESKİ'nin enerji yatırımlarının da sürdüğünü dile getiren Başkan Osman Zolan, "Akköy Güneş Enerji Santrali’nin 3'üncü bölümünün inşasını tamamladık. İnşallah buradan yıllık 4 milyon kWh enerji üretimi gerçekleştireceğiz. Burada üretilen enerji bizim de ihtiyaçlarımızı kısmen karşılayacak" dedi.

DESKİ 2019 YILI FAALİYET RAPORU ONAYLANDI

2019 yılı Faaliyet Raporu'nun onaylandığı gündemde, ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri Büyükşehir DESKİ'nin il genelinde yaptığı yatırımlardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Osman Zolan'a teşekkür etti. Öte yandan Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir DESKİ'nin 2019 yılı kesin hesabı görüşülerek onaylandı.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS