Eğitim için el ele veriyorlar

Eğitim için el ele veriyorlar
Eğitim için el ele veriyorlar

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından 13 yıl önce hayata geçirilen, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere, üniversite öğrencileri tarafından ücretsiz olarak derslerin verildiği 'Eğitim İçin El Ele’ Projesi'nde 13. yılın ilk ders zili çaldı.

Eğitim İçin El Ele projesinde yeni eğitim öğretim dönemi törenle başladı. Atalar Sosyal Etkinlik Merkezi'nde düzenlenen törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, gönüllü eğitmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Eğitim İçin El Ele Proje Koordinatörü Gülseren Akın törende yaptığı konuşmada, Eğitim İçin El Ele'nin 2008-2009 eğitim öğretim yılında hayata geçirildiğini, lise son sınıf ve lise mezunu olmak üzere üniversite sınavına hazırlananlara ücretsiz eğitim verildiğini söyledi. Projede, üniversite son sınıf öğrencilerinin gönüllü eğitmenler olarak yer aldığını aktaran Akın, bugüne kadar binlerce öğrencinin projeden faydalandığını kaydetti. Akın, Eğitim İçin El Ele'nin bugünlere gelmesinde kendilerinden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen ve her zaman gençlerin yanında olan Başkan Osman Zolan'a teşekkür etti.

Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden, 13 yıldır süren proje nedeniyle gurur duyduklarını ifade ederek, "Sürdürülebilir başarıları ile her ortamda övünerek bahsettiğimiz, başka şehirlerdeki gençlik meclisleri ve sivil toplum kuruluşlarının projemizi duyduklarında büyük bir hayranlıkla takdir etmesi bizleri her zaman mutlu etti. Siz değerli öğretmenlerimizin yaptığı fedakârlıklar bizler için gönüllülüğün en büyük örnekleri oldu. Umarım bu projemiz nice yıllar sürecek. Burada eğitim alan kardeşlerimiz doktor, mühendis, öğretmen olacak ve hayır dualarının alınmasına vesile olacak" diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyerek, "Eğitim için El Ele projemizi 13 yıl önce Gençlik Meclisimiz başlattı. Her dönemde de aralıksız bir şekilde devam etti. Kuruluşundan bugüne dek projemize emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Gönüllü eğitmenlerimiz, herkesin birbirine faydalı olması anlamında vakitlerinden feragat ederek, kendinden sonra gelen gençlere bilgi aktarabilmek adına hiçbir karşılık beklemeden büyük bir fedakarlık yapmaktadır. Eğitmen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gençler eğer donanımlı, kendini yetiştirmiş, milli ve manevi değerler ile donanımlı olursa, bu ülke daha da ileriye gidecektir. Sizler için ne yapsak, ne kadar destek versek azdır. Tüm imkanlarımızı dün olduğu gibi bugün de seferber etmeye, gençlerimizin önünü açmaya, gece gündüz koşarak sizlerle beraber olmaya devam ediyoruz" dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS