Evi yanan aileye yardım eli

Evi yanan aileye yardım eli
Evi yanan aileye yardım eli

DENİZLİ'de evleri yanan Kökçen Ailesi'ne Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Tüm eşyaları yenilenen evlerine yerleşen aile, kendilerine sahip çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, yangında evleri kullanılamaz hale gelen Kökçen Ailesi'ne umut oldu.  Karakurt Mahallesi'nde yaşayan İbrahim Kökçen'in (38) evinde, geçen 25 Aralık'ta elektrik kontağından yangın çıktı. Eşyaların küle döndüğü yangından kurtulan İbrahim Kökçen, eşi, halası ve 2 çocuğuyla beraber sokakta kaldı. Yangını kısa sürede söndüren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nın durumu haber vermesi üzerine harekete geçen Sevgi Eli, kış ortasında evsiz kalan aileye sahip çıktı. Tadilat yapılan evin tüm eşyaları Sevgi Eli tarafından yenilendi. Ekipler eşyaları tek tek yerleştirilirken, aileye ayrıca maddi destek de sağlandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut ve Sevgi Eli Sorumlusu Selma Yıldız, aileyi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti, yeni yuvalarının hayırlı olmasını temenni etti. Genel Sekreter Yardımcısı Özer, olay olur olmaz Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın talimatıyla harekete geçtiklerini anlatıp, "Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekiplerimiz ailemizin mağduriyetini gidermek için büyük çaba sarf etti. Böyle olayların yaşanmaması bizim en büyük dileğimiz ancak her an herkesin başına gelebiliyor. Burada önemli olan can kaybının yaşanmaması, onun dışında her şey yerine konabilir, bütün yaralar sarılır. Tekrar geçmiş olsun" dedi.

Talihsiz olayı anlatan İbrahim Kökçen ise, "Akşam evde otururken elektrikten kaynaklı talihsiz bir yangın hadisesi yaşadık. Eşyalarımızı kurtarmak ve yangını söndürmek için mücadele ettik. Sonuçta bir şey yapamadık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan, bize sahip çıktı ve Sevgi Eli ekipleri evimizi eskisinden daha iyi bir hale getirdi. Evimiz umduğumuzdan daha iyi bir hale geldi. Vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Çok memnun olduk" dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS