Pamukkale'de çocuklar için ücretsiz satranç kursları başladı

Pamukkale'de çocuklar için ücretsiz satranç kursları başladı
Pamukkale'de çocuklar için ücretsiz satranç kursları başladı

DENİZLİ'nin Pamukkale ilçesinde, çocukların hem eğlenceli zaman geçirmelerini sağlamak hem de zeka gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Belediye tarafından  ücretsiz satranç kursu açıldı.


Pamukkale Belediyesi, 'ücretsiz yaz spor kursları' kapsamında satranç kursu düzenledi. 7-12 yaş arasındaki çocukların katıldığı satranç kurslarının


Pamukkale Belediyesi'nin YSE Kavşağı yakınındaki ana yerleşkesinde bulunan Pamuk Kafe'de, pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri saat 13.00 ile 16.30 arası yapılacağı bildirildi. İlginni yoğun olduğu kursun, 29 Ağustos 2019 tarihinde sona ereceği belirtildi.


AK Partili Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, çocukların yaz tatilini verimli geçirmeleri için bu kursu açtıklarını söyledi. Başkan Örki, "Buradaki hedefimiz dünya çapında sporcular yetiştirebilmek. Esas önemli olan bu başlangıçları devam ettirebilmektir. O devamlılığın neticesinde başarılar elde edilebilir. Ailelerimizden çocuklarını, bu tarz kurslara yaz aylarından sonra da devam ettirmelerini istirham ediyorum. Çünkü çocuklarını kursa teşvik etmek, onları kurs sonuna kadar beklemek de önemli. Sporun, sporcunun, eğitimin, bilimin her zaman yanında olacağız ve destekleyeceğiz" diye konuştu.


Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA) 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS