Bağlar Belediyesi'nden okul bahçesine parke

Bağlar Belediyesi'nden okul bahçesine parke
Bağlar Belediyesi'nden okul bahçesine parke

DİYARBAKIR,(DHA)- DİYARBAKIR'ın Bağlar Belediyesi, Mesut Yılmaz İlkokulu'nun öğretmen ve velilerinin talepleri doğrultusunda okul bahçesinde yıpranan parke taşlarını yeniledi.

Mesut Yılmaz İlkokulu öğretmen ve velileri Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na ulaşarak,  okuldaki parke taşlarının yıpranmasından dolayı zeminin kışın yağmur ve sularıyla dolduğunu ve durumdan rahatsız olduklarını söyledi. Başkan Beyoğlu ise okulun 4 bin metrekarelik bahçesini sil baştan yenileyerek, parke taşı döşetti. Kötü durumda olan bahçeyi daha sağlıklı bir ortama kavuşturduklarını söyleyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Belediyemizin imkanları dahilinde öğretmen ve velilerimizin isteğini kırmayarak 1800 öğrencimizin eğitim gördüğü 4 bin metrekarelik okul bahçemizin parke taşlarını yeniledik, bu kapsamda yaptığımız çalışmayla yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimiz daha rahat edecekler. Her şey geleceğimizin teminatı çocuklar için" dedi.

Mesut Yılmaz İlkokulu Müdür Yardımcısı Ahmet Börü ise belediyenin çalışmasından sonra okul bahçesinin modern görüntüye kavuştuğunu dile getirdi. Böru, "Okulumuz çamur ve balçıktan kurtarıldı, daha rahat bir eğitim ortamına kavuşmuş oldu. Bağlar Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu bizleri kırmayarak talebimizi yerine getirdi. 10 gün gibi kısa bir sürede 4 bin metrekarelik bir alanı daha sağlıklı bir ortama kavuşturdular okul yönetimi ve velileri adına kendisine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS