{$ day.Temps.HighTemp $} °

Beyoğlu, sahip çıktı

Beyoğlu, sahip çıktı
Beyoğlu, sahip çıktı

DİYARBAKIR, (DHA)-DİYARBAKIR Bağlar Belediye  Başkanı Hüseyin Beyoğlu, eşi olmadığı için 3 çocuğuyla beraber kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışan anneye destekt oldu. Beyoğlu,”Bugüne kadar kendi imkanlarımızla bir çok vatandaşımızın evini onardık, eşya ve benzeri destekler sağladık. Hiçbir vatandaşımızın zor durumda kalmasına gönlümüz razı olmaz" dedi.

Eşi Dürdane Beyoğlu ile birlikte Fatih Mahallesi’nde esnaf ve ev ziyaretlerinde bulunan AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,vatandaşların talebi üzerine harabe aşamasına gelen tek gözlü, kapısı ve pencereleri olmayan bir eve girdi. Karşılaşılan manzara Beyoğlu’nu ve beraberindekileri şaşkına çevirdi. “Burada insan nasıl yaşar?” dedirten görüntüye sahip evde bir engelli kadının da aralarında bulunduğu bir ailesinin yaşadığına tanıklık eden Beyoğlu, hemen ekiplere talimat vererek, evin onarımını üstlendi.

'KIŞ ÖNCESİNDE HAZIR HALE GETİRİLECEK'
Başkan Beyoğlu, evin bakımı ve onarımı için gereken neyse yapacaklarını dile getirerek, ilk etapta evin inşası için malzeme desteği sunacaklarını kaydetti. “En kısa zamanda gerekli çalışma yapılarak kış öncesinde hazır hale getirilecek” diyen Beyoğlu, ”Bir tek vatandaşımız sıkıntıdaysa biz başımızı yastığa nasıl koyacağız? Elbette gerek kendi imkanlarımızla ve gerekse milletin kaynağı olan belediyenin kaynaklarını en doğru şekilde değerlendirerek destek olacağız. İnşallah bu annemizin yavrularıyla beraber yaşama tutunmaya çalıştığı evi en kısa zamanda başlarını rahat şekilde koyabilecekleri vaziyete getireceğiz.” şeklinde konuştu.

'EN AZINDAN SOKAKTA KALMAYACAĞIZ'
Başkan Beyoğlu’na teşekkür eden anne H.A,”3 çocuğumla beraber hayat mücadelesi veriyoruz. Şu an burada kiracı olan bir aile yaşıyor. Onların durumu da iyi değil. Ama ben mecbur yerleşeceğim. Başka şansımız yok. Ev babamdan kaldı. Allah razı olsun başkanımızdan yaşadıklarımıza kayıtsız kalmadı. Evi gezdi, bakım ve onarım için çalışma başlattı. Gördüğünüz gibi ev demeye bin şahit ister, durumu çok kötü. Kapı ve penceresi yok, her yerden su akıyor. Onarımı yapıldıktan sonra en azından içinde yaşayacağımız bir evimiz olacak.” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAF

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS