Başkan Beyoğlu'na yenilenen Kurşunlu Camisi tablosu

Başkan Beyoğlu'na yenilenen Kurşunlu Camisi tablosu
Başkan Beyoğlu'na yenilenen Kurşunlu Camisi tablosu

Selim KAYA/ DİYARBAKIR, (DHA)- DİYARBAKIR'da 2 Aralık 2015'te, hendek olaylarında çıkan çatışmalarda tahrip olan merkez Sur ilçesindeki Kurşunlu (Fatihpaşa) Camisi'nin tamamlanan bakım ve onarım çalışmalarının ardından tablosu, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'na hediye edildi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen'e nezaket ziyaretinde bulunarak destekten dolayı teşekkür etti. Bölge Müdürü Evsen de 2 Aralık 2015 yılında Sur’da  başlayan ve yaklaşık 3 ay devam eden terör olayları sırasında tahrip olan ve kendisi tarafından restorasyonu yapılan tarihi Kurşunlu Camisi'nin (Fatihpaşa) yenilenen halinin tablosunu Başkan Beyoğlu'na hediye etti.

Evsen'in makamında gerçekleşen görüşmede Başkan Beyoğlu,kente yapacakları hizmetler için kurumlarla istişare ve işbirliğine önem verdiklerine dikkat çekti.

Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen de nezaket ziyareti nedeniyle Başkan Beyoğlu’na teşekkür ederek belediyenin çalışmalarına kendi görev alanlarıyla ilgili olarak gerekli desteği sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Beyoğlu,anlamlı olarak değerlendirdiği hediyeden dolayı Bölge Müdürü Metin Evsen’e teşekkür etti.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS