Büyükşehir Belediyesi'nce yeşillendirme çalışması

Büyükşehir Belediyesi'nce yeşillendirme çalışması
Büyükşehir Belediyesi'nce yeşillendirme çalışması

DİYARBAKIR,(DHA)- DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi, kentteki refüjlerde çim biçme kavşaklarda ise yeşillendirme çalışması sürüyor. 
Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması günlerinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte bulunan refüjlerde çim biçme kavşaklarda ise yeşillendirme çalışması başlattı. Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesindeki görevliler, Yenişehir ilçesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi'ndeki refüjlerde uzayan çimleri çim biçme ve sırt tırpanlarıyla biçerek daha estetik bir görünüme kavuşturdu. Orta refüj ve yeşillendirme çalışmaları kapsamında ise Kayapınar ilçesi Dünya Kavşağı'nda ise yeşillendirme çalışması yaptı.
SUR DİPLERİ YEŞİLLENİYOR
Sur ilçesi Fatih Paşa mahallesinde bulunan Sur diplerini temizleyip kırmızı toprak seren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 112 çınar ve dişbudak ağacı dikimini gerçekleştirdi. Yaklaşık 750 kamyon bitkisel kırmızı toprağın serileceği Sur diplerine çeşitli türlerde 28 bin adet çalı ile 100 bin adet mevsimlik çiçek peyzaj çalışması yapılacağı bildirildi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS