DİSKİ'de AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü kuruldu

DİSKİ'de AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü kuruldu
DİSKİ'de AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü kuruldu

DİYARBAKIR,(DHA)- DİYARBAKIR Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DİSKİ) bünyesinde başta AB fonları olmak üzere Dünya Bankası, Japon JICA ve Avrupa Yatırım Bankası gibi ek kaynak ve kredi temin işlemlerinin takibini yapacak AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü kuruldu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, kendi bünyesinde başta Avrupa Birliği (AB) fonları, Dünya Bankası, Japon JICA ve Avrupa Yatırım Bankası gibi hibe ve krediler için gerekli başvuru prosedürlerin takibi, projelerin hazırlanması ve sözleşmelerin yönetimlerini gerçekleştirecek AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü kuruldu.

İyi derecede İngilizce bilen, AB fonlarını temin prosedürleri ile sözleşme mevzuatları konusunda tecrübeli teknik personellerin bulunduğu AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü, Türkiye'de ilgili bakanlıklar aracılığıyla veya uluslararası ülke birliklerince direkt olarak çevre ve altyapı sektörleri için temin edilecek hibe ve kredili fon programlarını takip edecek. AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü, Diyarbakır’ın orta ve uzun vadede ihtiyacı olan büyük projeler için ihtiyaç duyacağı finansmanın dış hibe fonlarıyla temin edilmesini sağlayacak.
 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS