Akçakoca festivali yeniden yapılacak

Akçakoca festivali yeniden yapılacak
Akçakoca festivali yeniden yapılacak

Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, (DHA) – DÜZCE Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Akçakoca'yı eski hareketli günlerine kavuşturmak için çalışmalara başladıklarını ve bu yıl ara verilen Akçakoca Festivali'ni yeniden yapmaya başlayacaklarını söyledi.


Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Akçakoca'nın hareketli günlerine kavuşması için her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen ancak son dönemde unutulan Akçakoca Festivali'ni yeniden hayata geçireceklerini açıkladı. Akçakoca'da inşaat yapan firma sahipleri ile bir araya gelen Yanmaz, "Arkadaşlarımızla yeniden festival yapılması için bir araya geldik. Pazartesi gününden itibaren çalışmalarımıza başlayacağız. Bu yaz Akçakoca çok hareketli olacak." dedi.


FESTİVAL SADECE YAZ AYINA SIĞMAYACAK

Yanmaz ayrıca festivallerin sadece yaz aylarında yapılmayacağını belirterek, "Akçakoca'yı yılın her ayında her mevsiminde turizmin gözdesi yapmak için çalışmalarımız sürecek. Bu aşamada festivaller sadece yaz aylarında olmayacak. Kış aylarında da hamsi festivalleri yapacağız. Öyle mangal kurup yapılacak bir festival olmayacak. Çok kapsamlı işler yapacağız." diye konuştu.GEÇMİŞ GEÇMİŞTE KALDI

Başkan Yanmaz gece gündüz çalıştıklarını ifade ederek, "Geçmiş dönem geçmişte kaldı. Ancak Akçakoca'da belediyecilik anlamında hiçbir iş yapılmamış. Biz öncelikle Fen İşleri bünyesinde bir ekip oluşturduk. Vatandaşlarımızın alt yapı anlamında sıkıntı çekmesini istemiyoruz. 1 yıl içerisinde Akçakoca'da yaşanan değişimleri bütün vatandaşlarımız görecek." dedi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS