Polis yok sandılar droneye yakalandılar

Polis yok sandılar droneye yakalandılar
Polis yok sandılar droneye yakalandılar

Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, (DHA) – DÜZCE İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri ile Hava Araçları Büro amirliği ekiplerinin ortaklaşa yaptığı droneli trafik denetiminde çok sayıda araç kırmızı ışık ihlali yaparken yakalandı. 4 aylık süreçte drone yardımı ile yapılan denetimlerde sürücülere 120 bin lira para cezası uygulandı.


Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ve Hava Araçları Büro Amirliği ekipleri ortaklaşa olarak drone ile yaptıkları kırmızı ışık denetimlerinde 2019 yılının ilk 4 ayında kırımızı ışık ihlali yapan ve kurallara uymayan 30 sürücüye toplamda 120 bin lira para cezası uygulandı. Havadan yapılan denetimlerde sürücülerin bariz kırmızı ışık ihlali yaptıkları en be an drone kameralarına yansıdı.


Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada drone denetimleri sırasında sürücülerin çok sayıda kural ihlali yaptığının gözlendiği ifade edilerek, “Kırmızı ışık, kemer, yaya geçidi ve seyir halinde trafik kurallarına uyması konusunda vatandaşlar defalarca uyarıldı. Ancak özellikle vatandaşların sarı ışıkta geçmeyi hak saydıkları ve birçok ihlal yaptıkları, kavşak içlerinde ışıklara uyma konusunda dikkatsiz oldukları tespit edildi. Düzce genelinde her gün hava destekli sabit ve seyir halinde trafik uygulamaları yapılmakta ve yapılmaya devam edilecektir. Vatandaşlarımızın kendi ve başkalarının can güvenliği için kurallara uymaları gerekmektedir. Özellikle Ramazan ayında orucun dikkat kaybını arttırabileceği ve bu sebeple daha dikkatli ve yavaş gidilmesi önem arz eden konular arasındadır” denildi.

 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS