Keşan Belediyesi’nin haftalık faaliyet raporunu açıkladı

Keşan Belediyesi’nin haftalık faaliyet raporunu açıkladı
Keşan Belediyesi’nin haftalık faaliyet raporunu açıkladı

KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE’nin Keşan ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 16-22 Ağustos 2021 tarihleri arasındaki, bir haftalık belediye çalışmalarına dair açıklamada bulundu.

Keşan Belediyesi olarak temalı parklar yapmaya başladıklarını belirten Helvacıoğlu, “9 ayda 9 temalı park için kolları sıvıyoruz. Kocaman yürekli Keşanlıların destekleriyle doğal afetlerden etkilenen bölgelerimiz için yardım TIR’ları göndermekten onur duyduk.  30-40 yıldır yapılamayan işler yapılmaya başlandı. Keşan, ‘Hibe zengini’ bir ilçe oldu. Geçtiğimiz hafta da Keşan ve Ankara arasında yine mekik dokuduk. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Keşan Kent Müzesi için destek sözü alırken, Türkiye Belediyeler Birliği’nin ‘Genç Dostu Şehirler’ proje yarışmasına katıldık. Ankara TOKİ Başkanlığı’na Keşan’a sosyal konut projesi sunduk, kent meydanı projesinde çalışmaların hızlandırılması girişiminde bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile çöp döküm alanı konusunda görüşerek hibe sözü alırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ise Keşan’a engelsiz yaşam merkezi yapılması teklifini sunduk. Gençlik ve Spor Bakanlığı’yla yaptığımız görüşme sonrası spor yatırımlarımızın yıl sonuna kadar tamamlanması için çalışmalara hız verildi. Tüm bu görüşmelerde Keşanlılar için çalışan Edirne Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal’a teşekkür ediyoruz” dedi.

‘KEŞAN’IN ÇEHRESİ DEĞİŞMEYE DEVAM EDİYOR’

Keşan’ın her gün geliştiğini ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, “Güzel eserlere imza atıyoruz. Keşan Kent Müzesi’nin restorasyonu ve teşhir tanzimine ilişkin protokolümüzü de geçen hafta imzaladık. Kalkınma Ajansları Genel Müdürümüz ile bölge turizmi için çalışmalar yaptık. Keşan’ın çehresi değişmeye devam ediyor. Geçen hafta; Necati İşcan Caddemizi baştan aşağı yenilemeye başlarken, Atatürk Stadı’nda imar, Anafartalar okulu önünde peyzaj, Atatürk Bulvarı’nda yol çalışmaları yaptık” diye konuştu.

‘KEŞAN İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ’

Keşan’ın başarıları ve ilişkileriyle dikkat çekmeye devam ettiğini dile getiren Helvacıoğlu, “Geçen hafta çok sayıda önemli misafiri ağırladık. AK Parti Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan’dan Keşan’ın projeleriyle ilgili destek sözü aldık. Edirne Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal’ın yanı sıra Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’nu, Gaziantep’in Şahinbey, Çanakkale’nin Biga ve Karabiga Belediye başkanlarını ve Biga Ticaret Borsası başkanımızı Keşan’da ağırladık.  ‘En Baba Tatil Keşan Belediyesi’nden’ projemizle Keşanlı babalara tatil, ‘Hoşgeldin Bebek’ projemizle yeni doğan bebeklere hediye sunmaya devam ettik. Birbirinden güzel hediyelikler ve doğal lezzetlerle yöresel ürünler pazarımız faaliyetine devam ederken, kadınlarımız için kurduğumuz gezen pazar özelliğindeki HANIMAR pazarımızı Bendis’te açtık. Geçen hafta da gece-gündüz demeden, nikahlardan doğum günlerine, aşure ikramlarından asker uğurlamalarına, turnuva yapan gençlerimizden, sanayimizde çalışan esnafımıza kadar cadde cadde, sokak sokak Keşanlılarla birlikteydik. 1 yılda, 1 ayda değil, geçen 1 hafta da yaptıklarımızı, Keşan’ın az zamana sığdırılan birçok başarısını, sizlerle sunmaktan onur duyuyor, Keşan için çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS