Keşan Halk Eğitim, maske üretiminde 220 bine ulaştı

Keşan Halk Eğitim, maske üretiminde 220 bine ulaştı
Keşan Halk Eğitim, maske üretiminde 220 bine ulaştı

Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE'nin Keşan ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görevli 43 usta öğretici, koronavirüs salgınına karşı, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyacını karşılamak amacıyla gönüllü olarak başlattığı maske üretiminde 220 bin 558 adede ulaştı.

Keşan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki kurslarda görev yapan 43 usta öğretici, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında şehirdeki kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyacını karşılamak amacıyla başlattığı çalışmada dün itibariyle 220 bin 558 adet maske üretimi gerçekleştirdi. Üretilen maskelerin büyük bir çoğunluğu Keşan Belediyesi aracılığıyla vatandaşlara dağıtıldı.

Keşan Halk Eğitim Merkezi'nden yapılan açıklamada, "14 Mayıs 2020 tarihi itibarı ile üretip teslim ettiğimiz maske sayımız 220 bin 558 oldu. Üretimde başarı usta öğreticilerim ile gönüllü vatandaşlarımızda, elleri dert görmesin Özellikle yoğun olarak belediyemiz adına ürettiğimiz ipliksiz kumaş tabir edilen 'NonWoven' kumaşla ürettiğimiz telli, yıkanabilir, uzun ömürlü ve çift katlı maske, belediye başkanımız Mustafa Helvacıoğlu'nun sponsorluğunda tüm kamu kurumlarımıza ulaştırıldı." denildi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS