Keşan TSO’dan uzaktan eğitime tablet desteği

Keşan TSO’dan uzaktan eğitime tablet desteği
Keşan TSO’dan uzaktan eğitime tablet desteği

Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne),(DHA)-TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan tablet kampanyası kapsamında Keşan Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) tarafından 55 adet klavyeli tablet bilgisayar imzalanan protokol ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Keşan TSO Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen protokol programına, Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Selçuk Ataklı, Yusuf Cemil Çakıcı, Uğurcan Urgan ile birlikte Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz katıldı.

Oda olarak sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini belirten Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, “Sağlıktan ekonomiye, spordan sanata bir çok alanı olumsuz etkileyen Covid-19 salgını eğitim hayatını da olumsuz yönde etkiledi. Bu süreçte sadece ticari hayatı değil, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı korumak içinde çalışmalar gerçekleştirdik. Çocuklarımızın derslerinden geri kalmaması ve online eğitimlerine düzenli olarak katılmaları için Keşan TSO olarak ‘Uzaktan Eğitime Sen de Yakından Destek Ol’ kampanyasını başlattık. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müz iş birliğinde değerli oda üyelerimizin ve Keşan Halkı’mızın da destekleriyle evlerde, işyerlerinde kullanılmayan masaüstü, dizüstü bilgisayarları, monitörleri, tabletleri, klavye ve benzeri cihazları toplayarak gerekli tamir ve tadilat işlemlerini yaptıktan sonra Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müzle beraber tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırdık” dedi.

55 ADET KLAVYELİ TABLET BİLGİSAYAR TESLİM EDİLDİ

İsmail Şapçı, uzaktan eğitime destek vermek adına TOBB’un öncülüğünde başlatılan ‘Küçük Parmaklar’ kampanyası için Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle bir arada olduklarını ifade ederek, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için yapılan kampanyaları Keşan TSO olarak son derece önemsiyoruz. Öğrencilerimizin uzaktan eğitimden yararlanabilmeleri ve erişim sorunlarını çözmeye yönelik atılan adımların her zaman yanındayız. Eğitime destek kapsamında Keşan TSO olarak 55 adet klavyeli tablet bilgisayarı, ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimize ulaştırılmak üzere Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim ediyor,  salgının bir an önce sona ermesi ve normal eğitim düzenine geçilmesini diliyoruz. Bugüne kadar bir çok eğitim projelerine imza atan ihtiyaç sahibi çocuklarımız için bu anlamlı çalışmaya da öncülük eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’na,  odamız ve şahsım adına teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS