Keşan’da, zabıta teşkilatının kuruluş yıl dönümü kutlandı

Keşan’da, zabıta teşkilatının kuruluş yıl dönümü kutlandı
Keşan’da, zabıta teşkilatının kuruluş yıl dönümü kutlandı

KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE’nin Keşan ilçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün organizasyonunda Zabıta Teşkilatı’nın 195’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törene, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Günsal, Tahir Özçınar, siyasi parti temsilcileri, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, Keşan Belediye, kurum amirleri, Meclis üyeleri ve belediye birim amirleri katıldı. Törende ilk olarak Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, ardından Keşan Belediye Bandosu eşliğinde, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Program Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz’ın konuşmasıyla sürdü. Zabıta Teşkilatı’nın 195’inci kuruluş yıldönümü olduğunu belirten Yılmaz, “Keşan Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü olarak, personel yapımızı sürekli dinamik tutan bir anlayış ile her geçen gün hizmet kalitemizi artırarak, 7 gün 24 saat çalışma esasına göre kanunların ve yönetmeliklerin bize vermiş olduğu yetki çerçevesinde görevimizi sürdürmekteyiz. Bizler kendimizi, belediyemizin ve devletimizin dışarıya yansıyan bir yüzü, halkımız ile belediyemiz arasında bir köprü olarak; vatandaşlarımızın, esenliğinin, genel sağlığının, bir şehir bilinci içerisinde dayanışmanın, birbirimize olan saygımızın ve bu saygının geleceğe sürdürülebilir şekilde devam ettirilmesinin, teminatı olarak görmekteyiz” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu ise Zabıta Teşkilatı’nın 195’inci kuruluş yıldönümünü kutlayarak, “Bizim nazarımızda zabıtalarımız, daha da yaşanabilir bir Keşan için gayret gösteren kahramanlardır. Keşan Belediyesi olarak bizler çalışanlarımızla birlikte büyük bir aileyiz. Zabıta personelimiz de Keşan için canla başla çalışan büyük ailemizin önemli bir parçası. Pandemi döneminde gece-gündüz çalışmaları takdire şayan. Sağlık çalışanlarımız nasıl Keşan’ımızda önemli, kıymetli oldular ise zabıtamız da emniyetimiz de onlar kadar kıymetliydi. Belediyenin varlığı hissediliyorsa bunda zabıtamızın payı büyüktür” diye konuştu.  

Törenin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi. Daha sonra esnaf ziyaretinde bulunuldu ve görevi başındayken vefat eden Keşan Belediyesi Zabıta Personeli Hasan Direk’in mezarı başında Kuran-ı Kerim okutuldu. Belediye Başkanı Helvacıoğlu, gün içerisinde zabıta personeli ve geçmiş dönemde Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden emekli olan personel ile bir araya geldi.  Mustafa Helvacıoğlu, geçtiğimiz dönemlerde görev alan emekli personelin tecrübelerinden faydalanacaklarını kaydetti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS