Uzunköprü'ye dışarıdan gelenler 14 evlerde karantinada kalacak

Uzunköprü'ye dışarıdan gelenler 14 evlerde karantinada kalacak

Resul ORUÇOĞLU/EDİRNE,(DHA)- EDİRNE'nin Uzunköprü İlçe İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 16-26 Mayıs tarihleri arasında il dışından gelecek vatandaşların 14 gün evlerinde karantina altına alınmasına karar verdi.

Uzunköprü İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan başkanlığında toplanarak koronavirüs salgınına karşı alınan yeni tedbirleri belirledi. Kurulun, Ramazan Bayramı nedeniyle 16 Mayıs 00.01 ile 26 Mayıs 24.00 saatleri arasında aldığı tedbirler şöyle:

"Edirne İli dışından Uzunköprü İlçemize giriş yapacak olan kişiler İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından kontrol noktalarında tespit edilecek ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bildirilecektir. İl dışından gelen kişiler ikamet edecekleri adreslerde 14 gün karantinaya alınacaktır. Edirne İli dışından köylere gelen kişiler ilgili muhtarlarca İlçe Jandarma Komutanlığı
aracılığı ile İlçe Sağlık Müdürlüğüne bildirilecek ve ikamet edecekleri adreslerde 14 gün karantinaya alınacaktır. İl dışından gelen kişilerin 14 günlük karantina süreçleri İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Güvenlik Güçleri tarafından takip edilecektir. Kararlara uyulmaması halinde; Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince 3 bin 150.00 TL idari para cezası yaptırımı olacaktır. Mevcudun oy birliği ile karar verilmiştir"

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS