Anaokulu öğrencileri, geri dönüşüm tesisini gezdi

Anaokulu öğrencileri, geri dönüşüm tesisini gezdi
Anaokulu öğrencileri, geri dönüşüm tesisini gezdi

Erkan BAY/ELAZIĞ,(DHA)- ELAZIĞ Belediyesi 'Sıfır atık' hedefiyle çevreyi korumaya yönelik çalışmaları kapsamında öğrencilere çevre bilincini geliştirmeye yönelik eğitimlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda Anaokulu öğrencileri öğretmenleriyle birlikte, Elazığ Belediyesi geri dönüşüm tesislerini ziyaret ederek, evlerden, iş yerlerinden ve kamu kurumlarından toplanan atıklarının cinslerine göre nasıl ayrıştırıldığını ve ne tür işlemlerden geçirildiğini yerinde öğrendi.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Mustafa Tepe’nin gözetiminde öğrencileri bilgilendiren tesis yetkilileri, toplanan atıkların plastik, tekstil, ahşap, metal ve cam olarak ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılması sürecini anlattı.

Anaokulu Müdiresi Arzu Aktaş, öğrencilere geri dönüşüm konusunda kazanımlar sağlamayı hedeflediklerini belirterek, “Belediyemizin geri dönüşüm tesisini gezmeye geldik. Öğrencilerimizin burayı görmelerini istedik” dedi.

Ziyaret sonrası öğrencilere Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından boyama kitapları hediye edildi.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS