Dereceyle mezun olan öğrencilere başarı belgeleri verildi

Dereceyle mezun olan öğrencilere başarı belgeleri verildi
Dereceyle mezun olan öğrencilere başarı belgeleri verildi

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR’de Anadolu Üniversitesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nda dereceyle mezun olan öğrenciler, başarı belgelerini Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’dan aldı.

Anadolu Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Betül Demirci, Prof. Dr. İbrahim Kaya ve Prof. Dr. Fatih Temizel, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferhan Odabaşı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof. Dr. Mehmet Başar katıldı. 2019-2020 Akademik Yılı’nda not ortalamalarına göre Eğitim Fakültesi mezunu Büşra Köksal okul birincisi olarak mezun olurken, İİBF mezunu Kani Ekinci ve Edebiyat Fakültesi mezunu Serhat İşgüder ikinci, Eğitim Fakültesi mezunu Kübra Zeynep Türkmen ise okul üçüncüsü olarak Anadolu Üniversitesi’nden mezun oldu. 

‘MEZUNLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ’

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, dereceyle bitiren mezunları tebrik ederek, “Başarılarınızın iş hayatında da devamını diliyorum. Mezuniyet törenleri her zaman coşkuyla geçen, güzel anılar biriktirdiğimiz törenlerdir. 29 yıllık akademik hayatım boyunca mümkün olduğunca her mezuniyete katıldım ve binlerce öğrencim mezun oldu. Her mezuniyet töreninde kendi çocuklarım mezun oluyormuş gibi heyecan duyarım. Diğer öğrencilerimizle beraber mezuniyet töreninde bir araya gelemesek de bugün burada bulunan sizler diğer arkadaşlarınızı da temsil ediyorsunuz. Bu kötü günleri elbirliği ile geride bırakacağız. Sizin gururunuzu bizlerde yaşıyoruz. Anadolu Üniversitesi mezun ailesine hoş geldiniz, öğrenci olmak başka bir şey ama Anadolu Üniversitesi ailesinde mezun olarak yer almak bambaşka bir sorumluluk. Bundan sonra eminim ki Anadolu Üniversitesi bayrağını başarıyla taşıyacaksınız. Bugün mezun olan öğrencilerimizin ailelerini tebrik ediyorum. Anadolu Üniversitesi her zaman arkanızda kapılarımız sizlere ve tüm mezunlarımıza daima sonuna kadar açık” dedi.

Anadolu Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı okul birincisi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Programı mezunu Büşra Köksal, çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Pandemi sürecinde içimizde ukde olarak kalan mezuniyet sevincini burada bizlere yaşattığı için Anadolu Üniversitesine teşekkür ediyorum. Yaşadığım şehirde hayalini kurduğum üniversiteyi başarıyla bitirmek beni çok mutlu etti. Öğrenim hayatımdan sonra aileme bu gururu yaşatıyor olmanın verdiği ayrı bir sevinç var üzerimde. İyi ki Anadolu Üniversiteliyim diyorum. Olanakları ve yaptığı çalışmalarıyla öğrencilerini her alanda desteklediği için teşekkür ediyorum, çok mutluyum. Eğitim hayatım boyunca arkamda dimdik duran ve kararlarımda beni hep destekleyen aileme çok teşekkür ediyorum” dedi.

İİBF Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezunu Kani Ekinci ise şunları söyledi:
“Anadolu Üniversiteli ve İİBF’li olmak çok güzel. Burada çok şey öğrendim, her sınav ve her ders benim için çok önemliydi. Mühendislik ve sosyal bilimleri bir araya getirmek iş yaşantısında çok önemli. Mühendislik okurken hukuk ve psikoloji görmüyorsunuz. Ben de cesaret edip ilk önce Açıköğretim Fakültesinde okumaya başladım daha sonrasında yatay geçiş ile örgün öğretime geçtim. Korkarak geldiğim fakültemde yadırganacağımı düşündüm; aksine herkes beni kucakladı. Bütün hocalarıma teşekkür ediyorum. Anadolu Üniversiteli olduğum için çok mutluyum”

Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Öğretmenliği Programı mezunu Kübra Zeynep Türkmen de mezuniyetlerinin Covid-19 pandemisine denk geldiği için buruk hissettiğini belirterek “Okulumu başarı ile tamamladığım için çok mutluyum. Umuyorum ki iş hayatım da okul hayatım gibi başarılarla geçer. Öğrenim hayatım boyunca bana destek olan aileme, hocalarıma ve arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Gönül isterdi ki mezuniyetimizi tüm arkadaşlarımızla hep beraber sevinçle kutlasaydık. Umarım bu pandemi süreci bir an önce biter, tüm hastalar şifa bulur ve bundan sonraki mezuniyetler de eski coşkusuyla kutlanır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, öğrencilere başarı belgeleri ve hediyelerini takdim etti. Tören, okullarını başarıyla bitiren Büşra Köksal, Kani Ekinci ve Kübra Zeynep Türkmen’in mezun arkadaşlarını temsilen Anadolu Üniversitesi Senato Salonu’nda kep atmasıyla sona erdi. 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS