ESOGÜ'de Türk Dünyası Turizm Fakülteleri Stratejik İşbirliği Çalıştayı

ESOGÜ'de Türk Dünyası Turizm Fakülteleri Stratejik İşbirliği Çalıştayı
ESOGÜ'de Türk Dünyası Turizm Fakülteleri Stratejik İşbirliği Çalıştayı 

ESKİŞEHİR,(DHA)-ESKİŞEHİR Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Turizm Fakültesi 'nde 'Türk Dünyası Turizm Fakülteleri Stratejik İşbirliği Çalıştayı' düzenlendi.

Turizm Fakültesi Çok Amaçlı Salonu'nda yapılan çalıştayın açılışına ESOGÜ Rektör Vekili Prof. Dr.Ali Arslantaş, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ve Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Şennur Azade ile çok sayıda kişi katıldı.  

Açılışta konuşan çalıştayın proje koordinatörü ve ESOGÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Yaşar Sarı, projenin TİKA'nın yanı sıra Eskişehir Büyükşehir, Tepebaşı, Han, İnönü, Seyitgazi ve Mahmudiye Belediyeleri tarafından desteklendiğini ifade etti. Projenin Türk Dünyası ile işbirlikleri açısından önemli olduğunu söyleyen Prof.Dr.Yaşar Sarı, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi ve karşılıklı projelerin hazırlanması gibi faaliyetleri de içeren projenin tüm taraflara faydalı olmasını diledi.   

ESOGÜ Rektör Vekili ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ali Arslantaş ise, Türki Cumhuriyetlerin kardeş ülkeler olduğunu, Rektörlük olarak her zaman böyle etkinlikleri imkanlar ölçüsünde desteklediklerini ve desteklemeye de devam edeceklerini ifade etti.

Çalıştaya yurt dışından katılan misafirleri temsilen konuşan Azerbaycan Turizm ve Yönetim Üniversitesi Turizm ve Misafirperverlik Fakültesi Dekanı Doç.Dr.Bahadur Bilalov ise, turizm alanında Türk Dünyası ülkelerinin tecrübelerini paylaşmasının çok iyi bir fikir olduğunu belirtti ve çalıştayın faydalı olacağına inandığını ifade etti. Çalıştay açılış konuşmalarının ardından ülke ve üniversite sunumları ile tamamlandı. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS