SODİGEM’den lise öğrencilerine sosyal medya eğitimi

SODİGEM’den lise öğrencilerine sosyal medya eğitimi
SODİGEM’den lise öğrencilerine sosyal medya eğitimi

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) lise öğrencilerine sosyal medya ve dijital güvenlik eğitimlerine başladı.


2019-2020 eğitim-öğretim yılında Eskişehir’de bulunan 18 Anadolu Lisesi ve diğer 12 ilçedeki tüm ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerle buluşarak etkin sosyal medya kullanımını ve dijital güvenliği anlatacak olan Anadolu Üniversitesi SODİGEM, ‘Etkin Sosyal Medya Kullanımı ve Dijital Güvenlik’ konusundaki eğitimlerine Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi ile başladı. Gerçekleştirilen eğitime, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, SODİGEM Müdürü Prof. Dr. Levent Eraslan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


İl Milli Eğitim Müdürü Cırıt, ailelerin çocuk yetiştirme ve eğitme konusunda bilinçli olması gerektiğinin altını çizerek, “Bizler çocuklarımızı yetiştirirken onlara eğitim veriyoruz ve çok büyük çabalar sarf ediyoruz. Bunun yanında da eğitim ve öğretimin daha iyiye gitmesi için her türlü materyali kendimiz tasarlama yolunda çaba gösteriyoruz. Bu denli önem verdiğimiz ve yetiştirdiğimiz çocuklarımızı da lütfen dijital dünyada kaybetmeyelim. Onun için de sizlerden ricamız, bu kadar emek verdiğiniz evlatlarınız için dijital sistemleri, sosyal medyayı nasıl faydalı hâle getirebileceğimizi düşünmeniz” dedi. Eskişehir il merkezinde 18 lisede ve 12 ayrı ilçede bulunan liselerde eğitim verileceğini aktaran Cırıt, “Verilecek eğitimler sonucunda öğrencilere sanal ortamda yaşanabilecek tehlikelere karşı kendilerini koruma becerisi kazandırmak ve öğrencileri sosyal ağlar hakkında bilinçlendirmek hedeflenmektedir. Eğitimler sonucunda binlerce lise öğrencisine ulaşılacaktır” diye konuştu.


SODİGEM Müdürü Prof. Dr. Levent Eraslan, ise ‘Sosyal Medya Nedir? Ne değildir?’ konusunda sunum yaparak bilgiler verdi. SODİGEM Bilim Kurulu ise, ‘Dijital Güvenlik, Facebook Reklam Uygulamaları, Twitter Reklam Uygulamaları ve Instagram’da İçerik Üretimi konularında lise öğrencilerine eğitim verdi. Program sonunda SODİGEM ekibi tarafından hazırlanan kitap, kitapçık ve broşürler, okulda açılan stantta dağıtıldı.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS