Vali Çakacak, Millet Bahçesi’ndeki çalışmaları inceledi

Vali Çakacak, Millet Bahçesi’ndeki çalışmaları inceledi
Vali Çakacak, Millet Bahçesi’ndeki çalışmaları inceledi

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Valisi Özdemir Çakacak, 54 bin metrekarelik alanda yapım çalışmaları devam eden Millet Bahçesi’nde incelemeler yaptı.


Yapılan çalışmaları yakından inceleyen Vali Çakacak,  Türkiye’ye örnek olabilecek güzel bir Millet Bahçesi inşaatının devam ettiğini ve çalışmaların çok kısa zamanda tamamlanacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla, bazı şehirlerde yeni yapılan stadyumlar nedeniyle eskilerinin bulunduğu alanlara Millet Bahçesi yapılacağı hatırlatan Vali Çakacak, Türkiye'deki birçok eski stadın Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesiyle ilimizin merkezinde, 54 bin metrekarelik alan üzerinde çok güzel bir Millet Bahçesi’ne sahip olacağını ifade etti.


Şehrin tam merkezinde ve trafik sıkışıklığının yoğun olduğu bir yerde yapılmakta olan Millet Bahçesi’nin yer altına inşa edilecek otoparkının da büyük bir ihtiyacı gidereceğini belirten Vali Çakacak, bunun yanında Millet Bahçesi içerisine yapılacak olan Millet Kıraathanesi’nin, bisiklet ve yürüyüş yollarının, etkinlik alanları ile yeşil alanların Eskişehir halkı için ayrı bir cazibe merkezi oluşturacağına dikkat çekti. İnşaat alanını gezen Vali Çakacak, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS