Destekleme yapılacak koyun ve keçiler belirleniyor

Destekleme yapılacak koyun ve keçiler belirleniyor
Destekleme yapılacak koyun ve keçiler belirleniyor

Kadir ÇELİK/İSLAHİYE(Gaziantep), (DHA)- İSLAHİYE İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin, anaç koyun keçi desteklemesi kapsamında tespit çalışması sürüyor. Ekipler, kulak küpesi kaydı alarak anaç koyun keçi sayısını belirledi.


Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği kapsamında ilçe merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunan Yeşilyurt Mahallesi kırsalında çalışma yürüten ekipler anaç koyun sayısını belirliyor. Mahallede hayvancılık ile uğraşan Mustafa Yıldırım, "5 yıldır küçükbaş hayvancılık yapıyoruz. Amacımız devamını getirmektir. Süt ve et olmak üzere besicilik yapmaktayız. Ahırımızda 350 koyunumuz var. 25 TL destekleme almak için tespit çalışması yapılıyor. Devlet tarafından verilen her destekleme küçükbaş hayvancılığın gelişmesine katkı sağlayacaktır. Şu an dışarda kar var. Bu anlamda verilen bu destek hayvanlarımıza verdiğimiz yem parasıdır" dedi.


İlçede Damızlık Koyun ve Keçi Birliği'ne kayıtlı olup destekleme başvuru yapan 458 küçükbaş hayvan yetiştiricisini ziyaret eden ekipler ise 2019 yılı koyun keçi desteğinden faydalanacak anaç koyun keçi sayısının 46 bin 718 olduğunu bildirdi.


  


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS