Gaziantep Vergi Dairesi Başkanlığı’ndan NTO’ya ziyaret

Gaziantep Vergi Dairesi Başkanlığı’ndan NTO’ya ziyaret
Gaziantep Vergi Dairesi Başkanlığı’ndan NTO’ya ziyaret

GAZİANTEP, (DHA)- GAZİANTEP Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin 30'uncu Vergi Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Nizip Ticaret Odası (NTO)’na ziyarette bulundu.

Gerçekleşen ziyarette bir açıklama yapan Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vergilerin toplanması ve devlete ulaştırılmasında emeği geçen tüm vergi dairesi çalışanlarının Vergi Haftasını kutlayan NTO Başkanı Özyurt şunları ifade etti:
“Ülkemizin en önemli kaynağı muhakkak ki vergilerdir. Vergi vermek hem bir ibadet hem de vatandaşlık görevidir. Vergi vererek ülkemizin kalkınmasına, geleceğine yatırım yapmış oluyoruz.  Vergi verme görevini yerine getirmezsek devletimiz hizmet veremeyerek işleyemez hale gelir. Bu nedenle bizlerde Nizip Ticaret Odası olarak vergi bilincinin arttırılması için hem girişimcilerimize hem de üyelerimize yönelik birtakım çalışmalar yapmaktayız. Devletimizin ve ülkemizin bekası için vergi bilincinin artması en büyük temennimizdir. Ben bu vesile ile bu anlamlı ziyaretleri için Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin’e ve müdürlerime çok teşekkür ediyorum.”

Vergi Haftasının 1990 yılından bu yana her yıl Şubat ayının sonunda kutlandığını belirten Gaziantep Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amaçlarıyla Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı olarak çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütmekteyiz" dedi.

Gerçekleşen ziyarete, Gaziantep Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Arif Özefe, Nizip Vergi Dairesi Müdürü Ali Cibik, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bekir Karabacak, NTO Yönetim Kurulu Üyeleri, NTO Meclis üyeleri, Nizip Ticaret Odası ve Nizip Ticaret Borsası Genç/Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri de katıldı.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS