Gaziantep'te yapımı tamamlanan 82 iş yerinin kura çekilişi yapıldı

Gaziantep'te yapımı tamamlanan 82 iş yerinin kura çekilişi yapıldı
Gaziantep'te yapımı tamamlanan 82 iş yerinin kura çekilişi yapıldı

Mustafa KANLI-GAZIANTEP,(DHA)- Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan Göllüce Kırsal Mahallesi yerine, Sınırlı Sorumlu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından yapımı tamamlanan 82 iş yeri kurası çekildi.
KÜSGET Sanayi Sitesi İdari Binası bahçesinde gerçekleştirilen kura çekimine Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, KÜSGET Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Güneş, ve Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Ömer Küsbeoğlu’nun ve iş adamları katıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin sanayi ve ticaret gücünü güçlendirmek amacıyla gönüllü dönüşümle kamulaştırılan Göllüce Kırsal Mahallesi’nde Sınırlı Sorumlu Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifince yapımı noktalanan 82 iş yeri için kuralar çekildi. 17 Ocak 2018 tarihinde Sınırlı Sorumlu Gaziantep Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi'ne verilen 516 arsaya yönelik hedeflenen 300 iş yerinin daha önce 1’inci etabında kura çekimi gerçekleştirilen 85 iş yerinin üzerine 2’nci etapta yapımı sona eren 82 iş yeri de eklendi.
GÖNÜLLÜ DÖNÜŞÜMÜ ESAS ALDIK
Birlikte iş yapma modeli, çok kolay olmadığını ve güzeil bir proje yapıldığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “KÜSGET, Türkiye’nin en eski kooperatiflerinden birisi. Adı küçük ama kendi büyük sanayimizin. Aş, ekmek, iş üretiyor. En önemlisi de ekonomi ve kardeşlik üretiyor. Bu cemiyet o nedenle bizim için çok önemlidir. Helal rızıktan evine ekmek götürüyor. Proje Gaziantep Modeli’nin bir kez daha vücut bulduğunu bizlere gösteriyor. Birlikte iş yapma modeli, çok kolay değildir. Bu nedenle kooperatifçilik de çok zor bir iş alanıdır. İşin başında, işin ehli, derleyip toparlayabilecek akıllı bir ekibin varlığı olması gerekir. KÜSGET bu örneklerden birisidir. Şehrim adına bu ekibe çok teşekkür ediyorum” diye konuştu
İNŞAATLAR BİR YILDA BİTİYOR
İnşşatların en erken şekilde yapıldığını ve bittiğini belirten Gaziantep Valisi Davut Gül, “Gaziantep’te birlikte iş yapma kültürünün olduğunu görüyoruz. Bizim bildiğimiz kooperatiflerin 10 yıla kadar inşaatlarının sürdüğünü biliyoruz. 1 yıla kadar inşaatının bittiği nadir kooperatifler bulunuyor. Gaziantep bunların en güzel örneğidir. Arsayı tahsis ederken değerinin çok altında satıldığını biliyoruz. Alt yapı çalışmalarının işçiliğinin çok altında bir maliyetle yapıldığını biliyoruz. Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür ediyorum. Bu şehirdeki yatırım iklimi güvene dayalıdır. Dolayısıyla ülkemizin huzuru ve asayişi çok önemlidir. Bu katkı görmezden gelmemiz gerekiyor. İnşallah söz verdiğimiz, rakamlara en kısa zamanda ulaşacağız ve üyelerimizin hepsini iş yeri sahibi yapacağız” dedi.

 

Konuşmaların ardından sonunda 14’üncü Noter huzurunda talihlileri ve iş yerlerini belirledi.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS