Kaplan: Gaziantep Savunması, inancın ve imanın zaferidir

Kaplan: Gaziantep Savunması, inancın ve imanın zaferidir
Kaplan: Gaziantep Savunması, inancın ve imanın zaferidir

Hasan KIRMIZITAŞ/GAZİANTEP, (DHA) - GÜNEYDOĞU Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Ahmet Kaplan, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Gaziantep Savunması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları ile kenetlenen bir milletin, imkansızlıklara rağmen her türlü zorluğu yenebileceğinin en güzel kanıtıdır" dedi.

GAHİB Başkanı Kaplan, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıl dönümünü kutlamanın sevincini yaşadıklarını belirterek, “Tarihin en büyük direniş destanlarından biri olan Gaziantep Savunması, vatan ve bayrak sevgisinin, inancın ve imanın zaferidir. Emperyalist güçlere karşı büyük bir kahramanlık örneği gösteren Gazianteplilerin sergilediği milli mücadele ruhu tüm Anadolu’ya yayılarak, Kurtuluş Savaşının başarıya ulaşmasında önemli etken olmuştur. 6317 Şehit verme pahasına düşmana geçit vermeyen o ruh atalarımızdan bize kalan en büyük mirastır. Gaziantep halı üreticileri ve ihracatçıları olarak bizler de bugün aynı ruhla, aynı bilinçle hareket ederek ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve daha aydınlık günlere kavuşması için mücadele ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kaplan, tüm Gazianteplileri Kurtuluş coşkusunu tam anlamıyla yaşamaya davet ederek, "Kanları ve canları pahasına bizlere bu cennet vatanı miras bırakan ecdadımıza layık olmak en büyük hedefimizdir. Gazi kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunu kutlarken, vatan savunmasında hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz" dedi.

 

Yasal Bilgilendirme

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS