MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay’dan NTO’ya Ziyaret

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay’dan NTO’ya Ziyaret
MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay’dan NTO’ya Ziyaret

GAZİANTEP, (DHA)- MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Sermet Atay ve beraberindeki heyet Nizip Ticaret Odası’nı (NTO) ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette açıklama yapan NTO Başkanı Mehmet Özyurt yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gaziantep Milletvekili Sermet Atay ile Gaziantep ve Nizip’in sorunları hakkında görüşmeler yapacaklarını belirten NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Geçen hafta Nizip Organize Sanayi Bölgesi’ne ek açılan alanın alt yapı ihalesini yapmış bulunmaktayız. Çok iyi şartlarda iyi bir firmaya ihalemizi verdik, inşallah en kısa sürede yatırımcılarımızın hizmetine sunacağız. Dolayısıyla hem Nizip’teki sanayi işletmelerini bir bölgeye toplamış olacağız, hem de istihdam sağlayıp ülke ekonomisine katkı sağlayacağız. Bu nedenle altyapı ihalemizi çok hızlı bir şekilde yaptık ücretini de ihaleyi alan firmamıza peşin ödeyecek durumda olduğumuzu belirttik. İhalede iş bitirme süresi bir yıl ancak altyapı ne kadar hızlı tamamlanırsa ücretini de o kadar çabuk ödeyeceğimizi söyledik. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde ihaleyi alan firmamızla sözleşmemizi imzalayıp çalışmaları başlatacağız. Bunun dışında Nizip Ticaret Odası’nı ilgilendiren bir durum değil ancak biz üzerimize vazife olsun olmasın memleketin faydasına olan her konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Köy yollarımızdaki aşınmalarından dolayı yollarının eksik ve yama işlerinin yapılmadığı konusunda bizlere şikâyetler gelmektedir. Köylüler yolların bozuk olduğundan dolayı araçlarının parçalarının kırıldığından bahsetmektedir. Bu konuda bizlere yardımcı olmanızı bekliyoruz. Ayrıca Nizip Ticaret Odası geçen hafta meclis seçimlerini yenilemiştir. Bekir Karabacak arkadaşımız yeni Meclis Başkanımız olmuştur. Kendilerini huzurunuzda tebrik ediyor, ziyaretiniz için teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay ise MHP İlçe Başkanı ve teşkilatı ile birlikte NTO Yönetim Kurulu ziyaret ve Meclis Başkanlığı’na yeni seçilen Bekir Karabacak’ı tebrik etmek için geldiklerini söyledi. Atay, "İki başkanımız da gerçekten bizim sevdiğimiz bu işe layık olan ve bu işi hakkı ile yapacak olan arkadaşlarımız. Gaziantep Türkiye ekonomisinde ön sıralarda yer alan bir sanayi şehridir. Gaziantep’in en büyük ilçesi olan Nizip’te sanayisi, fıstığı ve zeytini ile öne çıkan bir ilçemizdir. Nizip gerçekten Türkiye’de birçok ilimizden daha fazla ülkemiz ekonomisinin gelişmesinde söz sahibi olmaktadır. Yapılan son ihale ile ek organize sanayi bölgesinin açılmış olması devamlı yatırımların olması Nizip’in iyi bir yere doğru gittiğini açıkça göstermektedir. Bizde Gaziantep Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili olarak sürekli kendileri ile istişarelerde bulunuyoruz ve kendileri bize yol gösteriyorlar. Bizde elimizden gelen katkıda bulanabileceğimiz konularda kendilerinin her zaman emirlerinde olduğumuzu ifade ediyor, hem Gaziantep hem de Ankara’da Nizip’in bir evladı ve Nizip’in milletvekili olarak elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Sayın başkanımız doğru söylüyor büyükşehir yasası ile birlikte köy yollarının yapımı büyükşehir belediyesi ve bir kısmı ilçe belediyesindedir. Tabi bu yolların yapılmamış olması aslında milli ekonomiye de zarar vermektedir. Bir aracın çukura düşerek parçasının kırılması sonuçta ekonomiye de zarar veriyor. Bu konuda sayın büyükşehir belediye başkanımıza bu konuyu ileteceğim. Bir an önce Nizip’in yollarının hiç olmazsa yamasının ve bakımının yapılması hususunda elimizden gelen çabayı ve gayreti sarf edeceğiz. Yeni seçilen Meclis Başkanımız Bekir Karabacak’a görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Bizi kabul ettikleri için ticaret odamıza ve yönetimine teşekkür ediyor tüm Nizip halkına saygı ve sevgilerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Yapılan ziyarete NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak, NTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, MHP İlçe Başkanı Davut Karabacak, NTO Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve MHP heyeti üyeleri de katıldı.

 

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS