Nizip’te ‘Adalet Ormanı’ oluşturuldu

Nizip’te ‘Adalet Ormanı’ oluşturuldu
Nizip’te ‘Adalet Ormanı’ oluşturuldu

Metin İLİKSOY/NİZİP (Gaziantep), (DHA)- NİZİP Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı Denetimli Serbestlik hükümlüleri ve protokolün katılımıyla Nizip’e bağlı Kızılcakent mevkiinde 'Adalet Ormanı' oluşturuldu.


Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı ortaklığında başlatılan 'Ağaçlandırma ve Koordinasyon' projesi kapsamında oluşturulan Adalet Ormanı'nda ilk fidanlar toprakla buluştu.  Fidan dikimine, Nizip Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Azgıt, Cumhuriyet savcıları ve hakimleri, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Resul Çot, Nizip Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Sarı, Denetimli Serbestlik Müdür Vekili Zeliha Ulutaş, Orman Genel Müdürlüğü personelleri, Nizip Cezaevi Sorumlu Başmemuru Mustafa Toktan ve adliye personelleri katıldı. 


Denetimli Serbestlik hükümlüleri ve protokol üyeleri Kızılcakent mevkiindeki alana fidan dikti. Nizip Belediye Başkan Yardımcısı Salih Uygur burada yaptığı konuşmada; “Adalet Bakanlığımız kendi sorumluluk alanında, kendi çalışma arkadaşlarıyla böyle bir projeye imza atıyor. Ülkemizin toplam zenginliğine katkı verecek olan bu çalışma ilçemize  kıymet katacaktır" dedi. 


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS