OSB’de tarama testleri başladı

OSB’de tarama testleri başladı
OSB’de tarama testleri başladı

GAZİANTEP, (DHA)- GAZİANTEP Organize Sanayi Bölgesi’nde koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında tarama amaçlı testlerin yapılmasına başlandı.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Cengiz Şimşek, İstanbul ve Kocaeli’nin ardından Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde de tarama testlerinin başladığını açıkladı. Şimşek, "Organize Sanayi Bölgesinde tarama testlerinin yapılmaya başlanması, salgınla mücadelenin daha etkin yapılmasını sağlayacaktır. Organize Sanayi Bölgemizde faaliyet gösteren işletmelerde işçilerin ilk numunelerini almaya başladı. Bundan sonraki süreçte ihtiyaç duyulması halinde gerekli çalışmalar büyük bir özveriyle sürdürülecektir" dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Başkan Şimşek, başta Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Gaziantep Valisi Davut Gül olmak üzere tarama testlerinin başlamasında katkıları bulunan herkese teşekkür ederek, "Koronavirüs salgınına yönelik olarak topyekün bir mücadele sergiliyoruz. Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyen Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, Valimiz Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, milletvekillerimiz, hükümet yetkililerimiz, İl Sağlık Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

SANAYİCİLER ÇOK DUYARLI

OSB’de tarama testlerinin başlamasını çok önemsediklerini vurgulayan Başkan Cengiz Şimşek, şöyle devam etti: "
Gaziantepli sanayicilerimiz salgınla mücadelede 14 madde kuralına riayet ederek bu konudaki her türlü tedbiri alarak üretime devam etmenin gayreti içerisinde bulunuyor. Sanayicilerimizin fabrikalarında salgına karşı önlemlerin alınmasında hiçbir tavizde bulunmadıklarını memnuniyetle görmekteyiz. Tarama amaçlı testlerin yapılmaya başlanmasıyla koronavirüs salgını ile mücadelemizi daha etkin bir şekilde sürdüreceğiz."

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS