Özyurt'tan 25 Aralık mesajı

Özyurt'tan 25 Aralık mesajı
Özyurt'tan 25 Aralık mesajı

GAZİANTEP, (DHA) - NİZİP Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, 25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.


NTO Başkanı Özyurt mesajında, Gaziantep Savunması milli birliğin şahlanışı olduğunu belirterek, “Antep Savunması eşsiz kahramanlığı ile hem kendini hem de Anadolu'yu düşman işgalinden kurtaran halkın şanlı zaferidir" dedi.


Gazianteplilerin zehirli zerdali çekirdeğinden ekmek yiyerek düşmana kafa tuttuğunu ifade eden NTO Başkanı Özyurt mesajında şu ifadelere yer verdi:


"Gaziantep halkı 11 ay süren tarihin en adaletsiz ve haksız savaşında eşsiz bir savunma yaparak dost düşman herkesin hayranlık ve takdirini kazanmıştır. Gaziantep, bu şanlı savunmada verdiği 6317 şehit ile kahramanlığını, yiğitliğini, gözü pekliğini ve cesaretini bütün dünyaya göstermiş bir şehirdir. Allah'a şükürler olsun ki, bu kahraman şehrin evlatları direndiler, bize bu güzel şehri ve unutulmaz şanlı onurlu mirası bıraktılar. Şahinbey'in, Karayılan'ın ve Şehitkâmil’in torunları olarak atalarımıza olan borcumuzu attıkları temeller üzerine sağlam bir gelecek inşa ederek ödemeye çalışıyoruz. Atalarımızın verdiği bu şanlı mücadeleyi bizlerde bugün kalkınma ve ihracat yolunda vererek ülkemizin güçlenmesi için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Milli mücadelenin en şerefli en onurlu bir şekilde yaşandığı Gaziantep Savunmasında bu memleketin evlatları olarak düşman işgalinden kurtuluşumuzun 98. yılını büyük bir gururla ve onurla kutluyor, vatan savunmasında gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz."Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS