Un sanayicilerinden, OSB Başkanı Topçuoğlu'na ziyaret

Un sanayicilerinden, OSB Başkanı Topçuoğlu'na ziyaret
Un sanayicilerinden, OSB Başkanı Topçuoğlu'na ziyaret

GAZİANTEP, (DHA)- GÜNEYDOĞU Anadolu Un Sanayicileri Derneği Başkanı Erhan Özmen ve yönetim kurulu üyeleri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Topçuoğlu’nu ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Topçuoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, OSB’deki sanayi yatırımlarının artması için çalışacaklarını söyledi. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nin 43 milyon metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesi olduğuna dikkat çeken Başkan Mustafa Topçuoğlu, şöyle devam etti:

"Gaziantep OSB, toplamda 5 sanayi bölgesinden oluşmakta ve binin üzerinde sanayi tesisi faaliyet göstermektedir. Bu firmalar aylık 400 milyon kilovatsaat elektrik, 30 milyon metreküp doğalgaz tüketmekte ve 140 binden fazla işçi istihdamı gerçekleştirilmektedir. Bizim temel amacımız, mülki idaremiz, yerel yönetimlerimiz, Oda ve borsalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla ortak hareket ederek, sanayimizin daha da gelişmesini sağlamaktır. Yatırımcılarımıza her türlü kolaylık ve desteğin sağlanarak, yatırımların teşvik edilmesi ve çevreye duyarlı sanayiciliğin geliştirilmesi önceliklerimiz arasında olacaktır."


UN SEKTÖRÜNE YÖN VERİYORUZ

Güneydoğu Anadolu Un Sanayicileri Derneği Başkanı Erhan Özmen de, ziyaret sırasında, Başkan Mustafa Topçuoğlu’na yeni görevinde başarılar diledi ve un sektörünün bölgedeki durumu ile ilgili bilgi verdi. Başkan Özmen, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki un sanayicileri olarak, ülkenin un üretim ve ihracatına yön verdiklerini belirterek, sektörün yaşadığı sorunlar ve çözüm yolları hakkında başkan Topçuoğlu’na açıklamalarda bulundu. Güneydoğu Anadolu Un Sanayicileri Derneği Başkan ve yönetim kurulu tarafından gerçekleştirilen ziyarete Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı Cengiz Şimşek, Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gümüşoğlu ve OSB Bölge Müdürü Özer Özcan’da katıldı.


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS