Giresun Belediye Başkanı Aksu’dan tarıma destek

Giresun Belediye Başkanı Aksu’dan tarıma destek
Giresun Belediye Başkanı Aksu’dan tarıma destek

Hakan KABAHASANOĞLU/GİRESUN, (DHA)- GİRESUN Belediye Başkanı Kerim Aksu, Camili köyünde kadınlarla beraber fasulye ekimi yaptı. Üretimin önemine vurgu yapan başkan Aksu, “Tarımda dışa bağımlı olursanız, bağımsızlığınız tehlikeye girer, o zaman beka sorunu yaşarsınız. Bunun için üretmek zorundayız” dedi.


Tarım üretiminin teşvik edilmesi ve yerli tohumların yok olmaması için her yıl düzenlenen,  tohum ekim töreni bu yıl Camili köyünde yapıldı.Yoğun ilgi gösterilen törende, vatandaşlara Giresun’a özgü fakir fasulyesi, maydanoz, kabak, mısır tohumu ile çilek fidanı dağıtıldı. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü de kutlayan Belediye Başkanı Kerim Aksu, eşi Müge Aksu ile tarlada çalışan kadınlarla beraber fasulye ekti. Fasulye ekiminden sonra bir açıklama yapan Başkan Kerim Aksu, topraklarımızın oldukça verimli olduğunu, halkın üretmeden tüketime alıştırıldığını söyledi. 


'ÜRETECEĞİZ, KİMSEYE EL AÇMAYACAĞIZ'


Üretimin önemine vurgu yapan başkan Aksu, "Bazı malları ithal edebiliriz. Ancak ürettiğinden fazlasını dışardan alırsan, dışa bağımlı olursan o zaman durum vahimdir. Dışa bağlı bir ülkenin bağımsız olması zordur. O zaman beka sorunu yaşarsınız. Çok şükür ordumuz dünyanın en büyük orduları arasında. Bize dışardan kimse bir şey yapamaz. Üreteceğiz, kimseye el açmayacağız. Patates, soğan, patlıcan kuyruğuna girmeyeceğiz. Toprağı olan her vatandaşımız, kendi ihtiyacının bir bölümünü üretse, sorun çözülür. Bu topraklarda her türlü sebze ve meyve oluyor. Belediye Başkanlığım döneminde yerli tohumların kaybolmaması, tarım üretimine dikkat çekmek için bu çalışmayı yaptık. Desteğinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum" dedi.


 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS