{$ day.Temps.HighTemp $} °

Dörtyol'un sorunları değerlendirildi

Dörtyol'un sorunları değerlendirildi
Dörtyol'un sorunları değerlendirildi

Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL,(Hatay),(DHA) - HATAY'ın Dörtyol ilçesinde sivil toplum kuruluşları, ilçenin sorunlarını belirlemek için bir değerlendirme toplantısı yaptı.
Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde ki toplantıya, Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Dörtyol Şoförler ve Otomobilciler Odası, Dörtyol Ziraat Odası, Dörtyol Küçük Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi, Minibüsçüler Kooperatifi, Dörtyol Turunçgil Üreticileri Birliği ve mahalle muhtarları katıldı. Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım yaptığı açılış konuşmasında katılımcılara iştiraklerinden ötürü teşekkür ederken; "Amacımız ilçemizdeki genel sorunları sanayicimizin, esnafımızın, ve hemşerilerimizin temsilcileri olarak bir araya gelerek ortaya koymak, sektörel bazda bunlara yönelik çözüm önerilerini tespit ederek bir rapor halinde ilgili yerlere iletmektir. Geçtiğimiz yıl yaptığımız çok basit bir girişimle büyük işlerin yapılmasına vesile olduk. Hastane konusunda oluşturduğumuz kitlesel yapıyla başarı elde ettik. Otoban yolunun Erzin gişelerinden başlayarak çevre yolu yapılması konusunda girişimlerde bulunduk. Şimdi bölgemize tersane konusunda yatırım yapmak isteyen girişimcilerimize önayak oluyoruz. Bunların yanı sıra Uluslararası tarımsal ticari anlaşma yapılan ülke sayısının arttırılması yönünde de bir raporu ilgili bakanlığa ulaştırdık. Şimdi sizlerden sırayla alanlarınıza ait talep ve önerilerinizi almak, bunları da ilgili yerlere bir rapor halinde sunmak arzusundayız. Bu ilk toplantımızı sivil toplum kuruluşlarına ve temsilcilerine ayırdık. Burada tespitini yaptığımız sorunlar ve çözüm önerileriyle önümüzdeki süreçte ilçemizdeki mülki ve mahalli idarecilerimiz ile siyasi partilerimizin temsilcilerini buluşturmayı hedefliyoruz" dedi.
Sonra sırasıyla Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Bölükbaşı, Dörtyol Şoförler ve Otomobilciler Odası Yavuz Çelebi, Dörtyol Ziraat Odası Başkanı İbrahim Seyhan, Dörtyol Küçük Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatif Başkanı Ali Gün, Minibüsçüler Kooperatif Başkanı Bestami Özcan, Dörtyol Turunçgil Üreticileri Birliği Başkanı Hacı İbrahim Seçer ve mahalle muhtarları da görüşlerini dile getirdi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS