İskenderun’a 1 milyar dolarlık yatırım

İskenderun’a 1 milyar dolarlık yatırım
İskenderun’a 1 milyar dolarlık yatırım

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)- HATAY'ın İskenderun ilçesinde Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, başlangıçta hurda işleyecek 1 milyar dolarlık çelik üretim yatırımı yapacaklarını açıkladı.

Üç farklı kıtada, 25 farklı tesisle üretimlerini sürdüren Tosyalı Grubu, Hatay’ın İskenderun ilçesinde çelik üretim tesisi kurmak için harekete geçti. Global kriz zamanlarında dahi yatırımlarına her zaman devam ettiklerini vurgulayan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Türkiye’nin ilk özel yassı çelik yatırımını gerçekleştirdikleri dönemde de, Amerika kaynaklı çok büyük bir kriz başladığını buna rağmen 1 milyar dolarlık bütçe ile ilk özel yassı çelik üretimini başardıklarını hatırlattı.

BAŞLANGIÇTA HURDADAN ÜRETİM

İskenderun 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılması planlanan çelik üretim tesisiyle ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Tosyalı, "Yeni çelik yatırımı için kolları sıvadık. Başlangıçta hurdadan üretim yapacak olan tesis, orada da orta vadede madenden çelik üretimine geçecek. 1 milyar dolarlık bu yatırıma 2020’de başlayacağız” dedi.
Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS