Hatay’da Teknouzay Bilim Şenliği-2 Projesi’nin açılış töreni gerçekleştirildi

Hatay’da Teknouzay Bilim Şenliği-2 Projesi’nin açılış töreni gerçekleştirildi
Hatay’da Teknouzay Bilim Şenliği-2 Projesi’nin açılış töreni gerçekleştirildi

Halil İbrahim KARAÇAY/ HATAY, (DHA)- HATAY’da TUBİTAK 4007 Bilim Toplum Destek programları kapsamında 'Teknouzay Bilim Şenliği-2' projesi gerçekleştirildi.


Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi konferans salonunda gerçekleştirilen programa Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya, Hatay Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Halil Alabeyoğlu, ve çok sayıda öğrenci katıldı. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Bilim ve Sanat Merkezi tarafından desteklenen Teknouzay Bilim Şenliği-2 projesinin TUBİTAK 4007 destekleme programı ile bilim kültürünü ve bilim iletişimini toplumun daha geniş kesimlerine yaymak, çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirmek ve bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli bir ortamda aktarabilmek amacı taşıdığı belirtildi.

Rektörü Hasan Kaya, "Gençlerimize bilimi anlatmak, bilimi sevdirmek ve gençlerimizin bilimle yatıp kalkmasını sağlamak önemlidir; çünkü bilimde ötesi yoktur. Bu memleketin geleceği yetişmiş kaliteli insanların omuzlarında olacaktır. Bilindiği gibi Türkiye’nin dört bir tarafında terör, savaş sürekli var; bizim güçlü olmamız lazım. Bu güçlü olmakta öğrencilerimizin, gençlerimizin eğitim kalitesinin yüksek olması lazım" dedi.  Gerçekleşen konuşmaların ardından üniversite öğrencileri tarafından yapılan projelerin yer aldığı fuarın açılış kurdelesi kesildi. 


Fuar alanında incelemelerde bulunan Hatay Mustafa Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya sergilenen eserler hakkında öğrencilerden bilgiler aldı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS