Vali Doğan, organik üretim yapan öğrencilerle buluştu

Vali Doğan, organik üretim yapan öğrencilerle buluştu
Vali Doğan, organik üretim yapan öğrencilerle buluştu

Mehmet EZER/HATAY,(DHA)- HATAY Valisi Rahmi Doğan, kendi kurdukları Organik ve Hayvansal Bakım Atölyesi'nde üretim yapan Ekinci Atatürk Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti.

Antakya ilçesindeki Ekinci Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin sosyal medyadan yaptığı davet üzerine okula gelen Vali Doğan, 'Bir Projem Var' uygulama bahçesi, üretim alanı ve zeka oyunları sınıfını gezdi. Burada yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ve öğrencileri tebrik eden Vali Doğan ile beraberindeki İlçe Kaymakamı Orhan Mardinli'ye atölyeden elde edilen organik yumurta ikram edildi.  

Doğayla iç içe olan gelişme çağındaki çocukların fiziksel ve ruhsal sağlıklarının olumlu yönde etkilendiğine dikkati çeken Vali Doğan, "Küçük yaşlarda bu yetileri kazanan çocuklar grup çalışması, iş birliği ve dayanışma konularında yetenekli bireyler haline geliyor. Öğrencilerin serbest etkinliklerinde toprakla buluşması, toprağın bereketini ve enerjisini hissetmeleri açısından özellikle kent yaşamı çerisinde kalan öğrencilerimiz için güzel bir uygulama olmuş. Çevreye duyarlı, toprağa gereken değeri veren nesiller yetiştirmek için örnek bir proje olmasını diliyorum" diye konuştu.  


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS