Afrin’deki engellilere yardım

Afrin’deki engellilere yardım
Afrin’deki engellilere yardım

Ferhat DERVİŞOĞLU/REYHANLI(Hatay), (DHA)- İNSAN Hak ve Hürriyetleri(İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Hatay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliği ile Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin ilçe merkezinde yaşayan bedensel ve zihinsel engelli bireylerin bulunduğu 100 aileye insani yardım malzemesi ulaştırıldı.

Hatay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sandıkçı, Afrin’deki ihtiyaç sahibi ve mağdur ailelere yönelik yardım çalışmalarının devam ettiğini belirterek, İHH İnsani Yardım Vakfı ile birlikte ilçede yaşayan bedensel ve zihinsel engellilerinde bulunduğu 100 aileye yardım ulaştırdıklarını söyledi. Hatay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile beraber bedensel ve zihinsel engelli ailelere yönelik Afrin’de bir yardım organizasyonu düzenlediklerini söyleyen İHH Suriye Çalışmaları Afrin Ofisi Sorumlusu Cengizhan Özdemir ise, “Toplam 100 aileye gıda kolisi, yatak, hijyen paketi, hasta bezi, koltuk değneği ve tekerlekli sandalye teslim ettik. Bu organizasyona maddi-manevi destek veren tüm herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Yardım malzemelerini taşıyan araçların dağıtıma gönderilmesi sebebiyle İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Afrin Ofisi’nde düzenlenen törene Hatay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sandıkçı, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Güven, Afrin Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nazlı Şeyh Hasan’ın yanı sıra AFAD Zeytin Dalı Bölgesi Koordinatörü Ömer Tosyalı ve İHH Suriye Çalışmaları Afrin Ofisi Sorumlusu Cengizhan Özdemir katıldı.Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS