{$ day.Temps.HighTemp $} °

Isparta'da aşı seferberliği

Isparta'da aşı seferberliği
Isparta'da aşı seferberliği

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından aşılama hizmetlerinin daha etkin verilmesi için şehrin farklı noktalarında oluşturulan 6 mobil aşı merkezi ile aşı sırası gelen vatandaşlara randevu alamadan aşılama hizmeti veriliyor.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Valilik önünde bugün itibari ile randevu almadan vatandaşlara aşı hizmeti veren mobil aşı uygulama çadırını ziyaret ederek, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya'dan devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı, büyük bir fedakârlıkla çalışmalarına devam eden sağlık çalışanlarına da kolaylıklar diledi.

Vali Seymenoğlu, Isparta'da başka sağlık kuruluşları olmak üzere, yeni oluşturulan aşılama merkezlerinde de aşı sırası gelen tüm vatandaşlara randevu almaksızın aşılama işleminin gerçekleştirildiğini belirtti. Vali Seymenoğlu, "OSB'de bulunan büyük iş yerlerinde, belediye binamızda, AVM'lerde aşılama stantları oluşturuldu. Bugün itibari ile de Valilik binamızın önündeki 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda alternatif aşılama noktasını hazırladık. Bizim vatandaşlarımızdan tek bir ricamız var, salgınla devlet olarak elimizden gelen her türlü mücadeleyi yapıyoruz. İstiyoruz ki bu maskeden artık kurtulalım ve geçmişte olduğu gibi sosyal yaşamımıza tekrar başlayabilelim. Ama bunun da bilim insanlarına göre tek bir şartı var. O da aşılamanın bir an önce hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi. Ben de Vali olarak bütün vatandaşlarımızı başta hastanelerimiz olmak üzere oluşturduğumuz aşı noktalarında aşı olmaya davet ediyorum" dedi.

Isparta'da 311 bin kişin aşı hakkı elde ettiğini kaydeden Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Karakaya da 188 bin kişiye ilk doz aşının yapıldığını söyledi. Dr. Karakaya, "Aşılama hızlandıkça normal hayata daha hızlı döneceğiz. Vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum hastanelerimiz başta olmak üzere kurduğumuz mobil aşı stantlarından aşılarını olabilirler" diye konuştu.

Aşı sırası gelen vatandaşlar ise randevu almadan çok kısa bir süre içinde sağlık ekipleri tarafından aşılarını olduklarını belirterek, böyle bir hizmeti kendilerine sunan yetkilere ve sağlık çalışanlarına teşekkür ettiler.

15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda ve diğer merkezlerde oluşturulan mobil aşı standında vatandaşların kısıtlama saatine kadar aşılarını yaptırabileceği belirtildi.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS