Validen muhtarlara 'aşıya teşvik edin' uyarısı

Validen muhtarlara 'aşıya teşvik edin' uyarısı
Validen muhtarlara 'aşıya teşvik edin' uyarısı

 

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Valisi Ömer Seymenoğlu, "Muhtarlar ve yerel yöneticiler olarak mutlaka çevrenizde bulunan vatandaşları aşı olmaya teşvik edin" dedi.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Gönen ilçesinde görev yapan mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantı yaptı. Toplantıdaki konuşmasına koronavirüs salgınıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak başlayan Vali Seymenoğlu, aşılama işleminin Isparta'nın birçok yerinde kurulan mobil istasyonlarda randevu bile almadan devam ettiğini belirterek, "Muhtarlar ve yerel yöneticiler olarak mutlaka çevrenizde bulunan vatandaşları aşı olmaya teşvik edin" dedi.

Tüm vatandaşların desteğiyle salgın sürecini bir an önce atlatmak istediklerini vurgulayan Vali Seymenoğlu, "Emin olabilirsiniz ki sizlerin ve vatandaşlarımızın desteğiyle bu süreci en az kayıpla atlatacağız ama önce aşılarımızı olmaya devam edelim. Talep edilmesi durumunda mobil aşı timlerimizi köylere vatandaşlarımızın ayağına kadar gönderiyoruz. Maske mesafe hijyen konusuna da uymaya devam edelim" diye konuştu.

BAYRAMDA TEDBİRLER EN ÜST SEVİYEDE

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu'nun gündemindeki diğer bir konu ise yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle trafikte oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerin il genelinde en üst seviyede tutulması oldu. Vali Seymenoğlu, arife gününden itibaren Isparta'nın ana arterlerinde kolluk kuvvetlerin takviye kuvvetlerle yol devriyelerini yerine getireceklerini söyleyerek, tüm sürücüleri can ve mal güvenliği açısından kurallara uymaya davet etti.

'GENÇLERİMİZİ ZEHİRLEMEK İÇİN HER YOLU DENİYORLAR'

Konuşmasında bağımlılıkla mücadele konusunda da muhtarlardan destek isteyen Vali Seymenoğlu, "Bağımlılıkla mücadeleyi çok önemsiyor ve mücadelemize aralıksız devam ediyoruz. Hiç kimse, buna ben de dahilim; 'Benim çocuğum, benim yakınım bağımlı olmaz dememeli.' Bu çok hain bir süreç, gençlerimizi zehirlemek için her yolu deniyorlar. Bu yüzden çok ama çok dikkatli olmalıyız. Bağımlı gençlerimizi de ötekileştirmeden bu illetten kurtarmak için rehberlik yapmalı gerekli tedaviyi almalarını sağlamalıyız. Kamu kurumlarımıza ne olur destek verelim. Bu mücadele de muhtarlarımız olmadan başarılı olamayız. İçişleri Bakanlığımızın bu konudaki çok güzel bir uygulaması var. UYUMA uygulamasını akıllı telefonlara indirerek çok rahat ve güvenli bir şekilde ihbarda bulunabilirsiniz. Rehabilitasyon konusunda da Yeşilay'dan destek alabilirsiniz. Bu konuda kamu yararına çalışan başta Yeşilay ve Kızılay olmak üzere STK'ların da çalışmalarına destek olalım" dedi.

'VAHŞİ SULAMA YAPMAYALIM'

Konuşmasında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kuraklık tehlikesi olduğuna dikkati çeken Vali Seymenoğlu, "Bağ ve bahçelerimizi sularken lütfen vahşi sulama yapmayalım. Evlerimizde de suyu tasarruflu kullanmalıyız aksi halde susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliriz. İl Genel Meclisimiz yeni bir karar aldı. Köylerimizde artık su aboneliği zorunlu olacak. Çünkü bazı köylerimizde içme suyunda sıkıntı yaşamaya başladık. İçme suları yetmiyor. Bu yüzden içme suyunda kaçak kullanımı önlememiz lazım" diye konuştu.

Vali Seymenoğlu, muhtarlar toplantısında ayrıca yardıma muhtaç vatandaşların kaymakamlıklara bildirilmesi, KADES uygulamasının yaygınlaştırılması, traktör römorklarına reflektör takılması ve telefon dolandırıcılığı konularında da açıklamalarda bulunarak muhtarlardan destek istedi.

Toplantı sonunda muhtarlar da söz alarak talep ve önerilerini Vali Seymenoğlu'na iletti.

Vali Seymenoğlu ardından 2004 yılında Tunceli'nin Ovacık ilçesinde hain PKK terör örgütü üyeleriyle girdiği çatışmada şehit olan Süleyman Soydan'ın Kasap Mahallesi'nde bulunan babası ve annesini ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Vali Ömer Seymenoğlu ilçede son olarak 20 Temmuz 1974 tarihinde gerçekleşen Kıbrıs Barış Harekatı'nda er olarak görev alan muharip gazi Hüseyin Erdoğan'ı Alacamescit Mahallesi'ndeki evinde ziyaret etti.

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS