Eminönü alt geçitte temizleme çalışmaları sürüyor

Eminönü alt geçitte temizleme çalışmaları sürüyor
Eminönü alt geçitte temizleme çalışmaları sürüyor

 


Mustafa BAKIRHAN-Murat SOLAK / İSTANBUL, (DHA) FATİH  Eminönü'nde su baskını nedeniyle zarar gören alt geçitteki işyerlerini temizlemeye devam eden esnaf, dükkanlarının  1-2 hafta içinde eski haline gelebileceğini söylüyor.


Fatih'te yaşanan sağanak yağmur sonrasında sel baskınına uğrayan Eminönü'ndeki alt geçit esnafı yaralarını sarmaya devam ediyor. Bir yandan belediye ekipleri, bir yandan esnaf su basan dükkanları temizleyerek kullanıma hazırlamaya çalışıyor. Devlet kurumlarının destek açıklamaları sonrasında yüzleri gülen esnaf, ortalama 1-2 hafta içinde eski hallerine dönebileceklerini söyledi. KOSGEB, zarar gören esnafa bir yıl ertelemeli 100 bin Lira destek verirken İstanbul Valiliği de zarar gören esnafa 6 ay boyunca kira yardımı yapacak. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Fatih Belediyesi ekipleri, alt geçit çarşısının temizlenmesi ve eski haline getirilmesi için çalışmaları sürdürüyor."ACİL OLAN ALT YAPI VE TAVANLAR"Devlet kurumlarının verdikleri destekler hakkında konuşan esnaflardan Ahmet Çalışkan, "Bu çok güzel bir şey. İşlemler biter de elimize geçerse daha güzel olacak. Dükkanımızda hiçbir şey kalmadı. Ürünlerimizin hepsi çöp oldu. Belediyeler temizlik çalışmalarında yardımcı oluyor. 1 hafta içinde faaliyete geçilebilir. Acil olan alt yapı ve tavanlar yapıldıktan sonra ışıklar verildikten sonra açılacak" dedi.


"1-2 HAFTAYA YOLUNA GİRER"

Çalıştığı iş yerinde temizleme çalışmalarına devam eden Mustafa Yıldız da, "Dükkanımız su içindeydi. Temizliyoruz ama ne kadar sağlam çıkacak bilmiyoruz. Bu hafta bitti. ufaktan hafta içi faaliyete başlarız. 2-3 haftaya da faaliyete tam olarak işler yoluna girer" dedi. 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS