Darüşşafaka Cemiyeti 9. kez kurumsal yönetimde zirvede

Darüşşafaka Cemiyeti 9. kez kurumsal yönetimde zirvede
Darüşşafaka Cemiyeti 9. kez kurumsal yönetimde zirvede

Deniz Kılınç / İstanbul, 26 Şubat (DHA) - Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) dokuzuncu kez düzenlediği Kurumsal Yönetim Ödülleri’nde Darüşşafaka Cemiyeti, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da en yüksek notun sahibi olan sivil toplum kuruluşu oldu.

TKYD’nin düzenlediği 12’inci Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında verilen Kurumsal Yönetim Ödülleri sahiplerini bulurken, Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, sivil toplum örgütü kategorisinde notunu 9.50’ye yükselterek bu yıl da birinciliğini korudu.

Darüşşfaka Cemiyeti 2013 yılında kurumsal yönetim derecelendirme çalışması yaptırarak yönetiminin şeffaflığını, hesap verebilirliğini ve sürdürülebilirliğini belgeledi ve 2019 yılında notunu 9.50’ye yükselterek bu alandaki başarısını ortaya koydu.

Ödülü Cemiyet Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu aldı

Bu yıl “Kurumsal Yönetim İçin: Değişim-Denge-Değer” ana temasıyla Sabancı Center’da gerçekleştirilen zirvenin ardından düzenlenen ödül töreninde, beş kategoride toplam yedi şirket ve üç sivil toplum kuruluşuna (STK) ödülleri verildi. Şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının 2018 yılında elde ettikleri "Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notları" temel alınarak yapılan değerlendirmeye göre, en yüksek kurumsal derecelendirmeye sahip STK kategorisinde Darüşşafaka Cemiyeti birinci seçildi. Törende Darüşşafaka Cemiyeti adına ödülünü Cemiyet Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu aldı.

“Kendi geleceklerini ve ülke yararını sağlam temellere inşa eden kurumlar”

Kurumsal Yönetim Ödülleri ile Türkiye’de bu alanda var olan iyi uygulamaları özendirmeyi hedeflediklerini vurgulayan TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, dernek olarak halka açık şirketlerin yanı sıra halka açık olmayan şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının da kurumsal yönetim anlayışını içselleştirmek konusunda son derece kararlı adımlar attıklarına memnuniyetle tanık olduklarını söyledi ve ekledi:

“Gösterdikleri çabayla hem kendi geleceklerini hem de ülkemizin yarınını çok daha sağlam temeller üzerinde ve kurumsal yönetim ölçeğinde şimdiden inşa etmeye başlamış olan tüm kurum ve kuruluşlarımıza TKYD adına teşekkür ederim. Kurumsal yönetim konusundaki farkındalığın gelecek yıllarda daha geniş kitlelere ulaşacağına, kurum ve kuruluşların bu yolda değerli adımlar atacaklarına ve paydaşları açısından güvenilirlik algılarının altını çizeceğine inanıyoruz.”

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS