hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sarıyer'de kamyon devrildi; kasasındaki pres makinesi yola savruldu

  Sarıyerde kamyon devrildi; kasasındaki pres makinesi yola savruldu
  expand

  Sarıyer'de kamyon devrildi; kasasındaki pres makinesi yola savruldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Murat DELİKLİTAŞ - Mustafa Mert KARACA/İSTANBUL (DHA)- SARIYER’de, yokuştan çıkan kamyon virajı alamadı. Kasadaki hidrolik pres makinesinin kaymasıyla kamyon devrildi. Kasadan yola savrulan pres makinesi arkadan gelen otomobilin kaportasına çarparak yere düştü. Polis ekipleri pres makinesinden yola dökülen hidrolik yağın kazaya neden olmaması için caddede güvenlik önlemi aldı.

  Olay, İstinye Katar Caddesi’nde saat 13.15 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, hidrolik pres makinesi taşıyan 34 TA 6826 plakalı kamyonla Maslak yönüne ilerleyen Mustafa Kemal Ün, İstinye Caddesi’nden Katar Caddesi’ne yöneldi. Ün, yokuştan çıktığı sırada virajı alamadı. Kasaya sabitlenmediği öğrenilen pres makinesinin kayması üzerine, kamyon devrildi. Sabitlenmeyen pres makinesi ise, kasadan yola savruldu. Bu sırada arkadan gelen otomobil sürücüsü, yola savrulan makineye çarpmamak için frene bastı. Sürücünün tüm çabalarına rağmen pres makinesi otomobilin kaportasına çarparak yere düştü. Kazada yaralanan olmazken, pres makinesinden sızan yağ yola döküldü.

  HİDROLİK YAĞ YOLA DÖKÜLDÜ

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Olay yerine gelen trafik polisleri, yola dökülen hidrolik yağın kazaya neden olmaması için çevrede güvenlik önlemi aldı. İstinye-Maslak yönü ekipler tarafından bir süre trafiğe kapatıldı; caddede trafik yoğunluğu oluştu. Belediye ekipleri, olası kazaları önlemek amacıyla yağın üzerine kum döktü. Devrilen kamyonun, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait vinç yardımıyla kaldırılmasının ardından trafik normale döndü. Cadde esnafı Yıldıray Satır kazanın gözleri önünde yaşandığını belirterek, "Kamyonun üzerindeki yük virajı alırken yana doğru yattı. Sonra da kamyon yan yattı. Yük bir tarafa bindiği için kamyon yana düştü. Bir otomobilin üzerine düştü zaten. Herhalde yaralı yok, şoförde de bir şey yoksa yaralı yoktur" dedi.

  "VİRAJDA ÇOK KAZA OLUYOR"

  Esnaf Ramazan Yazıcı ise, "Ben kazayı görmedim ama daha önce burada çok kaza oldu. Önceden, ileride beton mikseri devrildi. Daha önceden, 80’li yıllarda tersaneye giderken ölümlü çok kaza oldu. Burada, virajda aşırı derecede çok kaza oluyor. Burada yatır var. Burayı da önceden yolu genişletmek için yapmışlar. Eskilerin dediklerine göre, yatır, mezar olduğu için iş makinesi devrilmiş. Burada kesinlikle bir yatır var. İstinye Bayırı viraj olduğu için yukarıdan aşağıya doğru gelirken burada çok kaza oluyor, ölümlü kaza da oldu" diye konuştu. (DHA)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow