{$ day.Temps.HighTemp $} °

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: "Seferihisar, alt yapı sorunları nedeniyle 'Safarihisar' diye anılıyor"

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: "Seferihisar, alt yapı sorunları nedeniyle 'Safarihisar' diye anılıyor"
AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: "Seferihisar, alt yapı sorunları nedeniyle 'Safarihisar' diye anılıyor"

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Seferihisar ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.  Sürekli, ilçe halkının Seferihisar'a alt yapı sorunları nedeniyle 'Safarihisar' dediğini belirterek, ilçenin yerel hizmetten tamamen mahrum olduğunu söyledi.

Seferihisar'da esnaf ve sanatkarlar, şoför ve minibüsçü odalarının yöneticileri ile bir araya gelerek esnaf ve vatandaşla sohbet eden AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, CHP'li belediyelerin hizmetlerine yönelik şikayetlerle karşılaştıklarını belirtip, "İZTAŞIT uygulamasında sistemi işletemediler. Minibüsçü esnafı ve vatandaş mağdur. Koku sorunu almış başını gitmiş. Alt yapı, trafik, otopark, arıtma sorunu boyu aşmış. Öyle ki vatandaşlar, bozuk yollar nedeniyle evlerine, iş yerlerine 'Safari' yaparak gittiklerini söylüyor, ilçelerine 'Safarihisar' diyor ama seslerine kulak veren yok.  Yarımada'ya, Seferihisar'a CHP'li yerel idarelerden daha çok yatırım yaptığımız bir gerçek. Toplu konuttan doğal gaza, tarımdan eğitim ve sağlığa ilçenin kalkınması için canla başla çalışıyoruz. Yeni bir hastane için düğmeye basıldı. TOKİ 2022 sonunda 1000 konutu hak sahiplerine teslim edecek. Ancak onlar, güdük ve bitmek bitmeyen işlere imza atmaya devam ediyor" dedi.
 
"SESLERİNE KULAK VEREN YOK"
Minibüsçü esnafını ve vatandaşı zora sokan İZTAŞIT uygulamasında sistemi bir türlü işletemediklerini belirten Sürekli şu ifadeleri kullandı: "Bu şehir içi ulaşım projeleri de tam bir hezimet. CHP'li Büyükşehir Belediyesi, ölü doğan projelerin mimarlığında, ihmalde ve vurdumduymazlıkta çığır açıyor. İlçede alt yapı, otopark, trafik, arıtma gibi temel yerel sorunlar içinden çıkılmaz bir hal almış. Ne acı! İki dönemin ardından Büyükşehir'e bir başkan gönderen Seferihisar'ın hali bu olmamalıydı. Sığacık gibi tarih ve turizmin gözbebeği bir yerde 350 metrelik yol yapımı 6 aydır sürüncemedeyse durum vahim. Sığacık Kalesi projelerine turizm sezonu bitti, çivi çakan yok. Koku çok, arıtma yok. Kocaçay'ın ıslahı şart. Mezarlık ihtiyacı sürüyor. Doğanbey ve Ürkmez'de pazaryeri sıkıntısı devam ederken, Ürkmez, Doğanbey ve Payamlı bölgeleri ise kendileri için yok hükmünde. 2009'dan bu yana elle tutulur hiçbir hizmet üretmiyorlar. Bu gidişe AK belediyecilikle son vereceğiz."
"İLÇE YENİ BİR HASTANEYE KAVUŞACAK"
Başkan Sürekli, Seferihisar programı kapsamında; İlçe Kaymakamı Naci Aktaş'ı ziyaret ederek, Camikebir, Hıdırlık, Çolak İbrahim Bey ve Tepecik Mahallesi Muhtarı ile bir araya geldi. Vefa ziyaretleri de gerçekleştiren Sürekli, daha sonra Yarımada Bölge Mahalle Başkanları ile toplantı yaptı. İlçeye yaptıkları yatırımların CHP'li belediyelerinkinden çok daha fazla olduğunu belirten Sürekli, "Vatandaşımız ne yaptığımızı ve onların ne yapamadığını görüyor. Yüzünü bize dönmüş. Umudunu bize bağlamış. Yatırımlarımız, CHP'li yerel idarelerinkinden çok fazla. İlçemizde TOKİ 1000 konut yapıyor. 2022 sonunda tamamlanacak ve hak sahiplerine teslim edilecek. Seferihisar'a yeni bir müjdemiz var. Sağlık Bakanlığımız yeni bir hastane yapılması için çalışmalara başladı. Süreci takip ediyoruz. İlçemiz yeni bir hastaneye kavuşacak" ifadelerini kullandı.
"YARIMADA'NIN TEK UMUDUYUZ"
Seferihisar'a sayısız hizmet götürdüklerini belirten Sürekli, teşkilattan bunları halka anlatmasını istedi. Sürekli, "Anayol geçişinde enerji hatlarını yer altına alarak yağmur suyu için drenaj çalışmaları yaptık ve kesintisiz duble yola dönüştürdük. Adalet Sarayı'nı yaptık. Üniversitemizin Seferihisar'da kalması için var gücümüzle mücadele ettik. TEDAŞ'la birlikte alt yapı çalışmaları yürüttük. Akarca Balıkçı Limanı için tüm izinler tamamlandı, 2021 yılı yatırım planına alındı, ihalesini bekliyoruz. Ama itiraz edenler oldu. Ardından Doğanbey Balıkçı Limanı için planlar hazırlandı, Büyükşehirden imar planlarına işlenmesi bekleniyor. Sığacık Limanı için Ulaştırma Bakanımıza talebimizi ilettik; yer araştırması yapılıyor. İlçemizin yüzde 70'ini doğalgaza kavuşturduk. Sırada Tepecik merkez, Sığacık, Doğanbey ve Ürkmez bölgelerimiz var. Kavakdere Barajı çevresine 42 bin aromatik bitki dikimi yaparak bal ormanı kazandırdık. Bunun yanında dezavantajlı 100 kadınımıza 1000 arı kovan hibe edildi. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Yarımada'nın tek umuduyuz. Çok çalışacağız. Güven sarsmayacağız, çözüm odaklı yol alacağız" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS