AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli'den Tire çıkarması

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli'den Tire çıkarması
AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli'den Tire çıkarması

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Tire ilçesinde, muhtar, esnaf ve üye ziyaretlerinde bulunup, vatandaşlarla da bir araya geldi. Tirelilerin isteği doğrultusunda Atatürk Mahallesi'ndeki İnönü Bulvarı'nın Karayolları'ndan hızlı bir şekilde Büyükşehir'e devredildiğini belirten Başkan Sürekli, "Aynı hızla Büyükşehir'in de hemşehrilerimizin istediği kavşağı bir an önce yapmasını bekliyoruz ve takipçisi olacağız. İzmir'imizin önemli sorunlarını çözüyoruz ve çözmeye devam ediyoruz" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Tire'de önceki dönem 3 kademe ilçe başkanı ve parti teşkilatıyla buluşmasında sahanın nabzı ile ilgili detaylı bilgi aldı. AK Parti içerisindeki birlik, beraberlik ve vefanın önemine dikkat çeken Sürekli, "Biz de ahde vefa vardır. Görevlerimiz gelip geçicidir. Bugün bu koltukta ben oturuyorsam, yarın başka bir dava arkadaşımız bu görevi alacak ve bayrağımızı en iyi şekilde ileri taşıyacak. Bu toplantıları çok önemsiyorum. Sizlerin sahada gördüğü ve bizlerle aktardığı bilgiler, bizlerin çalışmasına büyük katkı sağlıyor. Geçmişte yaptığınız görevler için ve şu an halen o görevdeymiş gibi çalışmanız nedeniyle teşekkür ediyorum" dedi.

Seçimden seçime sahada olmadıklarını söyledi. Sürekli, "AK parti teşkilatı olarak bizi ayıran en önemli özellik, seçimlerin hemen ardından alanda olmamız. Her zaman sahadayız, sahada olmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımız da bunu görüyor ve 20 yıldır olduğu gibi partimize güveniyor. Sahadan aldığımız talep, şikayet ve önerileri parti genel merkezimiz ile paylaşıp çözüme kavuşturuyoruz." dedi.

'TİRE'YE DIŞARDAN GELEN ÖĞRENCİLERİMİZİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK ÇOK GÜZEL BİR YURT OLDU'

Tire ziyaretinde, Kredi Yurtlar Kurumu tarafından ilçeye kazandırılan 300 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunu da ziyaret eden Sürekli, "AK Parti iktidarları döneminde öğrencilerimizin daha konforlu ve iyi şartlarda üniversite hayatına devam etmeleri için yurtlarımızı bir bir hayata geçirdik. Son olarak Tire'de yapımı biten öğrenci yurdumuz; odaların genişliği, çalışma ortamı, güvenliği ve teknolojik donanımı ile öğrencilerin ihtiyaçlarına göre tasarlandı ve hizmetine sunuldu. Yurt, ilk öğrencilerine ev sahipliği yapmayı bekliyor. Başvuralar başladı, üniversiteler açıldığında, Tire'ye şehir dışından gelen öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılayacak çok güzel bir yurt oldu" dedi.

KAŞVŞAK YAPIMI İÇİN İNÖNÜ BULVARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE DEVREDİLDİ

Tire'deki Atatürk Mahallesi İnönü Bulvarı ile Gençlik Caddesi'nin kesiştiği noktaya, mahallelinin kavşak talebi doğrultusunda, İnönü Bulvarı'nın Karayolları’ndan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne devrini geçen 2 Nisan'da yaptıklarını hatırlatan Sürekli, "İzmir genelinde de Tire'de de vatandaşlarımızın en iyi hizmeti alması için elimizden gelen her katkıyı yapmaya devam ediyoruz. Tireli hemşehrilerimizin isteği doğrultusunda yol devri hızlı bir şekilde gerçekleşti. Bundan sonra iş İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde. Kavşağın hızlı bir şekilde yapılması konusunun takipçisi olacağız" dedi.

'İZMİR'İN ÖNEMLİ SORUNLARINI ÇÖZÜYORUZ VE ÇÖZMEYE DEVAM EDİYORUZ'

Yıldız Meydanı'nda vatandaşlar çay içip, sohbet eden Başkan Sürekli, esnafı da ziyaret etti. Sürekli, ziyaretleri sırasında istek, şikayet ve önerileri tek tek not aldı. Daha sonra partisinin İlçe Başkanlığı binasında partililerle bir araya gelen Sürekli, "Yaz dönemi boyunca sıcaklara aldırmadan hep sahadaydık. Kemalpaşa'da 43, Bayraklı'da 41, Ödemiş'te 40 derecede 'Karınca modeli' çalışmamızı yaptık. Bizim için önemli olan sizlerin sıcaklığı. AK Parti teşkilatları, seçimden seçime değil her daim alanda olan her daim çalışmalarını yapan bir teşkilat. Esas olan seçimlerin ardından, seçimin bittiği gün, diğer seçime kadar durmaksızın çalışmak. Halkımızda bu çalışmaları tercih ediyor. Biz de bunu tercih ediyoruz. Tam kapanmanın sona ermesinin ardından tüm hızımızla sahadayız. Genel anlamda memnuniyetle karşılaşıyoruz. Tabi ki eleştiriler var, talepler var. Onları not alıyoruz. Yalnız eleştirilerdeki çözümün, AK Parti'de olduğunu halkımız da biliyor. Biz de not alıp Ankara'ya iletiyoruz. Her zaman sahadayız ve sahada olmaya devam edeceğiz. Ayrıca, yoğun bir şekilde bakanlarımız da alanda. Bir ayda 5 bakanımızı ağırladık. Haftaya da Tarım ve Orman Bakanımız geliyor. İzmir'e önem veriyorlar. İzmir'imizin önemli sorunlarını çözüyoruz ve çözmeye devam ediyoruz." dedi.

'SANAYİCİ SORUNLARIN HIZLA ÇÖZÜLMESİNDEN MEMNUN'

Tire Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir ambalaj firmasını da ziyaret eden Başkan Sürekli, işletme sahibi Recep Taşyanar'dan sanayideki gelişmeler hakkında bilgi aldı. Devletin pandemi döneminde sanayiciyi destekleğini belirten Taşyanar, "Geçen yıl, uygun faizlerle işletmeme 3 makina alma imkanı sağladım. İstihdamımızı artırdık. Daha da istidamı nasıl artırırız diye düşünüyoruz. Ülkemizin ihracatı her ay rekor kırıyor. Biz de bu rekorlara katkı sunmaya çalışıyoruz. Sanayicinin sorunu olduğu zaman bürokratlara hemen ulaşabiliyoruz ve hızlı bir şekilde çözüm imkanına kavuşuyoruz. Bu hızlılık sanayiciye büyük memnuniyet veriyor" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise, "Pandemi döneminde dünya genelinde yaşanan sıkıntı sonrası, ekonomideki büyüme ve iyileşme devletimizin esnafımızla, sanayicimizle, milletimizle birlikte el ele vermesi ile her geçen gün daha iyiye gidiyor. Özellikle sanayimizin büyümesi ile istihdam oranımız artıyor. En son olarak Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin Bergama'da kurulmasına dair Cumhurbaşkanı Kararı Resmi gazetede yayımlandı. 2.4 milyon metrekare alanda kurulacak olan serbest bölgede 20 bin kişiye istihdam sağlanacak. Ülkemizin her yerinde sanayi hamlesi devam ediyor" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS