AK Partili Kaya'dan, Soyer'e 'danışman' tepkisi

AK Partili Kaya'dan, Soyer'e 'danışman' tepkisi
AK Partili Kaya'dan, Soyer'e 'danışman' tepkisi

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i eleştirdi. Soyer'in, iletişim koordinatörü olarak İstanbul'dan Özgür Gürbüz'ü transfer etmesine tepki gösteren Kaya, İzmirli olarak bu durumu kabullenemediğini belirtti.


AK Parti İzmir Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Mahmut Atilla Kaya, CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, iletişim koordinatörü olarak İstanbul'dan Özgür Gürbüz'ü transfer etmesini eleştirdi. Kaya, sosyal medya hesabından, "İzmir, Türk basınının kalbidir. Türkiye'de başarılarıyla yer edinen birçok gazeteciye, okul olmuş bir kenttir. İzmir'in yetiştirdiği gazeteciler geçmişten bugüne ülke medyasına yön vermiştir. Üzülerek öğrendim ki, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, basın danışmanını İstanbul'dan transfer etmiş. İzmir'de yetişmiş, kendilerini sadece İzmir'e değil tüm Türkiye'ye ispat etmiş bu kadar nitelikli gazeteci ve basın danışmanı varken, İstanbul'dan bir ismin bu göreve getirilmesini bir İzmirli olarak kabullenemiyorum" ifadelerini paylaştı.


'BU ANLAYIŞIN BAŞARILI OLMASI MÜMKÜN DEĞİL'


Açıklamasının devamında göreve yeni seçilen siyasetçilerin ilk 100 günlük icraatlarının çok önemli olduğunu, ilk 100 günde yapılan işlerin, siyasetçinin gelecek vizyonu hakkında kamuoyuna önemli ipuçları verdiğini söyleyen Kaya, "CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ilk 100 günlük icraatından akılda kalanlar, belediye şirket yönetimlerine Ankara'dan transfer, basın danışmanlığına İstanbul'dan transfer... Geride kalan 100 gün göstermiştir ki, 5 yılın sonunda içinde İzmirli olmayan, sadece tabelasında İzmir yazan bir Büyükşehir Belediye yönetimi ile karşı karşıya kalacağız. Çok net söylüyorum, İzmir'e ve İzmir'in insanına güvenmeyen bu anlayışın başarılı olması mümkün değildir" dedi.


İZMİR, (DHA)



Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS