Aliağa Devlet Hastanesi'ne ek poliklinik binası temeli atıldı

Aliağa Devlet Hastanesi'ne ek poliklinik binası temeli atıldı
Aliağa Devlet Hastanesi'ne ek poliklinik binası temeli atıldı

İZMİR'de Aliağa Belediyesi ve Aliağa Kaymakamlığı'nın destekleri, hayırseverlerin katkılarıyla yapılacak olan Aliağa Devlet Hastanesi Ek Poliklinik Binası'nın temeli atıldı.

Aliağa Devlet Hastanesi'nde şubat ayında yapımına başlanan ve içerisinde yanık ünitesi ile yoğun bakım servisinin de yer alacağı Acil Servis Ek Binası'nda çalışmalar sürerken, acil servisi bahçesinde toplam 2 bin metrekare alanda 5 kattan oluşacak ek poliklinik binasının temeli atıldı. Aliağa'nın artan poliklinik ihtiyacının karşılanması amacıyla yapımına başlanılan bina tamamlandıktan sonra içinde 40 oda bulunacak.

Ek poliklinik binasının temel atma etkinliğine konuşan Aliağa Kaymakamı Öser Karaman, ilçede sağlık standartlarını yükseltmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Kaymakam Karaman, "Aliağamızın sağlık alanında daha iyi bir konuma gelmesi için, birlik ve beraberlik içinde, üst yönetim olarak büyük bir özveriyle omuzladık. Aliağa'daki sağlık standartlarını çok daha iyi bir noktaya getirmek adına iyi bir birliktelik sergiledik. Yeni devlet hastanemizin yapılmasıyla ilgili konuyu da il başkanlarımız yakından takip ediyor. Pandemi döneminde atılan bu adım Aliağa için çok önemli bir rahatlama sağlayacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum"  diye konuştu.

"BİNANIN YAPIMINI 4 AYDA TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ"

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise hastanenin mevcut koşullarının iyileştirmesi için çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Sağlık Bakanlığımızın Aliağamızda büyük bir hastane projesi hali hazırda devam ediyor. Ancak mevcut hastanemizin fiziksel koşullarını daha iyi hale getirmek için bir araya geldik. İlk etapta bir acil servis, yoğun bakım, yanık ünitesi ve tedavi alanları oluşturmak için ek bina çalışmalarına başlamıştık. Temelini attığımız bina da bir poliklinik binası olacak ve içinde 40 oda bulunacak. Aliağalı hayırsever iş insanı Zeynel Arslan binanın yapımını üstlenecek. Binanın yapımını yaklaşık 4 ayda tamamlamayı hedefliyoruz. Çalışma tamamlandığında hastanemiz yatak sayısı, doktor sayısı ve imkânlar açısından B Sınıfına yükselecek. Binanın yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."

Temel atma törenine AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Aliağa Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem, MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdürrahim Aydemir, Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Saka, Aliağa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yalçın Koçyiğit, Aliağa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun, Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Saka, hayırsever iş insanı Zeynel Arslan, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve Aliağalı iş insanları katıldı.

İZMİR, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS