Bakırçay'da vefa buluşması

Bakırçay'da vefa buluşması
Bakırçay'da vefa buluşması

İZMİR'de Bakırçay'ın AK Partili eski ve yeni kadroları Bergama ilçesinde buluştu. İstişare toplantısına AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkanı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de katıldı.

'Dünden Bugüne Yol Arkadaşlarımızla İstişare ve Değerlendirme' toplantısı ve vefa buluşmasına, bölgede geçmiş dönemlerde ilçe başkanlığı, meclis üyeliği yapmış partililer yoğun ilgi gösterdi. AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkanı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'nin de katıldığı istişare toplantısında, ilk hedef 2023 seçimleri olarak gösterildi. Dağ, "Heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmedik. Bugün Bergama'da kurduğumuz bağ, Türkiye'nin dört bir yanında aynı anda atan yüreklerle daha da güçlü" diyerek, 19 yıllık AK parti iktidarının başarısının temelinde ortak heyecanın ve daima genç kalmanın olduğunu belirtti. İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ise "Bizi ve ülkemizi güçlü kılan, özümüzdeki vefa duygusu. Kurduğumuz gönül bağları. Kan bağı olan akraba, gönül bağı olan ailedir. Bu büyük aile, 2023'te Cumhurbaşkanımızı birinci seçtirecek" ifadelerini kullandı.

"AK PARTİ, BİZE ÖNCELİKLE DOSTLUK, AHBAPLIK, KARDEŞLİK KAZANDIRDI"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, partililere şu sözlerle seslendi: "Bugün, Bergama'da, yoğun bir program gerçekleştirdik. Yatırımlarımızı yerinde inceledik. Şimdi de Bakırçay bölgemizdeki eskimeyen arkadaşlarımızla birlikte olmanın heyecanını yaşıyoruz. Partimizin kuruluşundaki gençler, bugünün olgunları; olgun olanlar ise kanaat önderleri oldu. 19 yıllık iktidar dönemimizde bu böyle devam etti. Heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmedik ve onun için daima yeni, daima genciz. AK Parti, bize öncelikle dostluk, ahbaplık, kardeşlik kazandırdı. Bugün Bergama'da sizlerle kurduğumuz bağ; Şırnak Uludere'den Edirne Keşan'daki kardeşlerimize kadar, sizinle atan yürekler ile çok büyük ve güçlü."

"BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ"
 
Kerem Ali Sürekli ise yaptığı konuşmada, "Bizi ve ülkemizi güçlü kılan, özümüze işlediğimiz vefa duygusu. Kurduğumuz gönül bağları. Kan bağı olan akraba, gönül bağı olan ailedir. Biz büyük bir aileyiz. Bugün eski-yeni demeden aynı hedefe yürüyorsak, bizim de milletin de Türkiye'nin de sırtı yere gelmez. İlk hedefimiz 2023 seçimleri. Tüm şer güçler karşımıza dikilse de dimdik ayaktayız. Birliğimizin ve ittifakımızın gücü, alnımızın akıyla yine birinci parti olacağız. İzmir'de de Cumhurbaşkanımızı birinci seçtireceğiz" ifadelerini yer verdi.

"MUHTARLIK MAKAMI BİZİMLE DEĞER KAZANDI"

Vefa buluşmasının yanı sıra bölgedeki temaslarını sürdüren Sürekli, AK Parti Dikili İlçe Başkanlığı'nın Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlediği toplantıya katıldı. "Muhtarlık makamı, 19 yıldır gücünü milletten alarak millete hizmet eden AK Parti iktidarında değer kazanmıştır" diyen Sürekli, sözlerine şu ifadelerle devam etti: "Çünkü sizleri millete hizmetin ilk durağı olarak gördük. Cumhurbaşkanımız, 7 yıl önce bugünü size hediye etti. Ancak öneminiz bir güne sığmaz. Muhtarlık ödeneğini sağladık. Ulaşımdan, SGK prim borçlarına kadar pek çok alanda destek ve kolaylıklar sağladık. Gerek merkezi idare nezdinde gerekse belediye meclislerinde sizlerin sesi oluyoruz. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin kapıları yıllardır size kayıtsız şartsız açık. Teşkilatımız her birinizle iletişim halinde. Sizin ve halkın sorunlarının çözümü için elinden geleni yapıyor. Hepinize çalışmalarınız için teşekkür ediyorum. Yanınızda olmaya devam edeceğiz."

SÜREKLİ, ŞEHİRLERARASI OTOGARI ESNAFI İLE BİR ARAYA GELDİ

Sürekli, Belediye tarafından tahliye ve yıkımına başlanan Dikili Şehirlerarası Otogarı esnafı ile de bir araya geldi.  Otobüs, minibüs ve taksici esnafın mağduriyetlerini dinleyen Sürekli, "CHP'li Belediyeler hem esnafı hem de vatandaşı mağdur edecek bir işe daha imza atmış. 2018'de projelendirdikleri yeni garajı yapmadan, hatta yerini bile belirlemeden, buradaki esnafı tahliyeye başlamış. Terminalin dışında bir yol kenarına mahkum edilen esnaf ve vatandaş ne kadar feryat etse az. Bergama'da her türlü tedbir alınmışken, sırf Millet Bahçesi'ni engellemek için karşı çıkıyorlar ama Dikili'de 'Ne halleri varsa görsünler' diyerek esnafı yersiz yurtsuz, ekmeksiz bırakıyorlar" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS