Bayraklı Belediyesi evcil hayvan fuarında

Bayraklı Belediyesi evcil hayvan fuarında
Bayraklı Belediyesi evcil hayvan fuarında

BAYRAKLI Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bu yıl üçüncüsü düzenlen evcil hayvan, ürün, malzeme ve aksesuar tedarikçileri fuarına katıldı. Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'ndeki stant hayvanseverlerden ilgi gördü.


Pet İzmir 2019 - 3'üncü Evcil Hayvan Ürün, Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı, renkli görüntülere sahne oldu. Kedi, köpek, kuş, balık, aksesuar ve veterinerlik malzemelerinin yer aldığı fuar, hayvanseverlerin yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Bayraklı Belediyesi de açtığı stantta tüylü dostlar ile ilgili broşürler dağıtarak, ziyaretçileri bilinçlendirdi. Standa ilk günden itibaren yoğun ilgi olurken, yetkililer Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü'nde bulunan sokak hayvanlarını sahiplendirmek için de vatandaşlara çağrıda bulunuyor.


Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Armağan Kirdeci, "Bu fuara 3'üncü kez katıldık. Geçtiğimiz yıl hayvana şiddet konusunu ele almıştık. Şiddete maruz kalan hayvanlara karşı vatandaş olarak hangi yolları izlememiz gerektiğini, sokak hayvanlarının ısırma tırmalama sonrası neler yapması gerektiğine dair broşür hazırladık. Aynı zamanda Amerikalı bir dernekle çocukların hayvanlara nasıl yaklaşması gerektiğine dair bir bilgilendirme broşürü yaptık. Fuara gelen misafirlere bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Geçtiğimiz yıl standımızı yaklaşık 3 bin 500 kişi gezmişti. Bu yıl ziyaretçi sayımızın da artmasını bekliyoruz" dedi.


Fuar 24 Mart tarihinde son bulacak.


İZMİR, (DHA) 


Yasal Bilgilendirme
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS